Çözüldü Buz silahı olan dinozorlu film

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ebu Zalim

Decipat
Filmi çok eskiden izlemiştim tam arlık hatırlamıyorum ama 2005-2007 aralarında olabilir. Film kesinlikle 2008 öncesinde çıkmış eski bir film lakin hatırladığım kadarıyla dönemine göre efektleri falan iyiydi. Şimdi film ile alakalı aklımda kalanları yazacağım, hangi siteye bakarsam bakayım bulamadım arkadaşlar.

• Dwayne Johnson ya da ona çok benzeyen birisi oynuyordu

• Bilim-kurgu aksiyon macera ortaya karışık bir filmdi

• 2008 öncesi bir film

• Filmin başlarında teknolojik bir panel var panelin üstünde bir grup insan var güya önlerinde ışınlanma aletine benzer bir şey var ve panelin yukarısından cihaza müdahale edip aşağıdaki aletten dinazor (T-rex'e benzer) çıkartıyorlar. Dinazor başka evrenden mi geldi bilmiyorum ama Marvel Doctor Strange filmindeki gibi yuvarlak bir kapı açılıyordu ve dinazor o cihazla geliyordu.

• Panelin yukarısındaki grubun birinin elinde Half-Life'deki Gauss silahına benzer bir silahla buz ışını atıyordu. Hatta önce arkaya beton duvara sıkıyor ve buz parçası fırlatmasına rağmen o beton bloğu kırıyordu. Sonra sanırım alttan çıkarttıkları dinazoru da böyle öldürüyorlardı.
  • Filmin ilerleyen sahnelerinde ya o cihazı kullanarak ya da başka şekilde tam hatırlamıyorum, dinazorların evrenine veya başka alternatif bir yere kapı açıp oraya gidiyorlardı gittikleri yerde çoğu hatta hepsi de olabilir ölüyordu. Şöyle bir sahneyi kesin olarak hatırlıyorum;

Gruptan son 1 kişi hayatta kalıyor ve elinde taramalı silahıyla üstü kapalı orman tarzı bir yerden geçerken yukarı bakıyor ve aynı yarasaların ters uyuduğu gibi aynı şekilde mutant canavar gorillerin tepede aynı yarasalar gibi ters baş aşağı sarkınarak uyuduğunu görüyor. Yanlışlıkla ses çıkartıyor ve canavar goriller (Normal gorilden farklı yüzleri korkunç pençeleri v.s var ölümcül) uyanıp adamı görüyor lakin bu canavar goriller yüzlerce. Yani bir iki tane değil. Adama doğru atlıyorlar adam çaresizce öleceğini bildiği için kısa bir sessizlik ile havaya bakıp 1 cümle söylüyor cümle biter bitmez adamı parçalıyorlardı. Cümleyi hatırlamıyorum ama ölüm öncesi şuur kaybı ile oluşan bir cümleydi yani zorluyorum kafamı çıkaramıyorum cümleyi.

Filmi bulana Witcher3 + Life is Strange 2 + Hitman 2 ve bir kaç oyun daha bulunan Steam hesap hediye edeceğim. Kafayı sıyırdım artık 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
A Sound of Thunder olabilir mi?

1685183874203.png
baş aşağı sarkan yarasa gibi canavar bu galiba.
Arkadaşlar Dwayne Johnson filmler diye aratıp 2008 öncesi filmleri direkt yazmayın. O kadarını ben de yaparım. %100 Dwayne Johnson oynuyor mu emin değilim ya o ya ona benzeyen biri ama büyük ihtimalle o.

@MİYAVV Doom'Da anlattığım senaryo var mı? Yok 😏

1685183874203.png

Son düzenleme:
Çözüm

DC'ni yaz söylediğim Steam hesabını yollayayım.

2 gündür bulamadığım filmi nasıl buldunuz acaba lütfen onu da yazar mısınız? Vallahi helal olsun.
Bu arada filmi çocukken izlediğim için bazı kısımlarını biraz farklı hatırlıyormuşum.
Buz silahı ile ilgili olan kısmı filmin 21.Dakikasında gösteriyor 21:00'ı açıp bakabilirsiniz.
Filmi şimdi baştan sona tekrar izleyeceğim lakin yıllar önce güzel gelmişti şuan aynı etkiyi bırakır mı bilemem.

Arkadaşlar Dwayne Johnson filmler diye aratıp 2008 öncesi filmleri direkt yazmayın. O kadarını ben de yaparım. %100 Dwayne Johnson oynuyor mu emin değilim ya o ya ona benzeyen biri ama büyük ihtimalle o.

@MİYAVV Doom'Da anlattığım senaryo var mı? Yok 😏
"Olabilir mi?" ifadesi, bir şeye ya da duruma ilişkin belirsizlik veya tereddüt ifade eden bir ifadedir. İnsanlar genellikle "olabilir mi?" şeklinde bir soru sorduklarında, bir şeyin mümkün olup olmadığını sorgulamak veya bir teyidi veya doğruluğu doğrulamak için kullanır. Bu durum filmde Dwayne Johnson'ın yer alıp almadığından emin olmamanızla aynı değeri taşıyor.

Ayrıca iki filmde birbirine bu kadar benzerken bu kadar basit bir yorum yapmanız üzücü.

"Dinosaur ice gun movie" diye arattım hocam. Sonra Wiki'den canavarlarına baktım. Dediğiniz yarasalar uyuşuyordu. Filmin açıklamasında da zaman makinesi kullanarak dinozor öldürmekten bahsediyordu.
Shinya#5091 (Steam hesabı için yazıyorum, yasaklamayın lütfen)

@Ebu Zalim Hesabı yazdım hocam. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme:
"Dinosaur ice gun movie" diye arattım hocam. Sonra Wiki'den canavarlarına baktım. Dediğiniz yarasalar uyuşuyordu. Filmin açıklamasında da zaman makinesi kullanarak dinozor öldürmekten bahsediyordu.
Shinya#5091 (Steam hesabı için yazıyorum, yasaklamayın lütfen)

@Ebu Zalim Hesabı yazdım hocam. Teşekkür ederim şimdiden.
Akıl akıldan üstündür derler 😄 Filmi fulledim yine kötü değil hatta dönemine göre iyi denilebilir lakin 2023'te çok sarmadı. Boş vakitte çerezlik niyetine izlenebilir. DC isteği kabul et.

Geri
Yukarı