C# alıştırma proje önerisi

WaNNoS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Unity için C#'a başladım. Bugün C# temellerini bitirdim.

Screenshot_2.png

Sizce bu konuları unutmamak için nasıl projeler yapmalıyım? Örnek şeyler söyleyebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1430700

Sizce bu konuları unutmamak için nasıl projeler yapmalıyım? Örnek şeyler söyleyebilir misiniz?

Bunların çoğunu bir projeye başladığınızda kullanacaksınız zaten, unutmazsınız yani. Herhangi bir proje olabilir, bir oyuna başlayın kafanıza göre.

Eki Görüntüle 1430700

Gökyüzünden düşen nesneleri yere değmeden yakalamamız gereken basit bir 2D oyun yapabilirsiniz.

Terminalden kullandığımız, 4 işlem yapan basit bir hesap makinesi yapmayı deneyebilirsin. Özellikleri şöyle olacak:
1-)Kullanıcıya hangi işlemi yapmak istediği sorulur ve gelen girdiye göre 4 işlemden biri seçilir (+,-,/,*).
2-)İşlem seçildikten sonra kullanıcıdan iki tane sayı girmesi istenir ve işlem gerçekleştirilir (ilk birinci sayıyı alıp sonrasında ikinci sayıyı alabilrsin, aynı satırda almana gerek yok).
3-)İşlemi gerçekleştirdikten sonra kullanıcıdan yeni bir işlem seçmesi için girdi beklenir.
4-)Kullanıcı "exit" girdisi girenen kadar program çalışmaya ve kullanıcıdan girdi almaya devam eder.

Bir de "Challenge" sekmesi ekleyeyim 🙂. Kullanıcı harfler ile de ilk 5 rakamı tanımlayabilir olsun.
0 = s
1 = b
2 = i
3 = u
4 = d
Örnek olarak kullanıcı toplama işlemini seçip "di" ve "bu" girdilerini girerse hesap makinen bunları "42" ve "13" formatına çevirip işlemi gerçekleştirmeli.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı