C++ Arka Planda Çalıştırma

Mustafa-GL

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni yeni kod yazmayı öğreniyorum, yani birkaç ay oldu henüz. Bu yüzden soracağım sorular çok saçma olabilir :D. Sorularım şu şekilde:

-DEV C++'da yaptığım bir uygulamaya nasıl kendi tasarladığım görünüşleri eklerim ? Yani "gerçek" bir program gibi..

-Programın nasıl arayüzünü göstermeden çalışmasını sağlayabilirim ? Yani hiçbir şey açmadan arka planda...

-Nasıl Windows her açıldığında kendini nasıl otomatik çalıstırmasını sağlayabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
DEV C++'da yaptığım bir uygulamaya nasılkendi tasarladığım görünüşleri eklerim ? Yani"gerçek" bir program gibi..

Visual Studio adlı IDE'den Windows Form açarak yapabilirsin.

Programın nasıl arayüzünü göstermeden çalışmasınısağlayabilirim ? Yani hiçbir şey açmadanarka planda...

Aynı şekilde Visual Studio açtığın Windows Form'da opacity 0.0F yaparsın ve ShowInTaskbar "false" yaparsan olur.

Nasıl Windows her açıldığında kendini nasıl otomatik çalıstırmasını sağlayabilirim ?

Regedite girdi ekleyerek yapabilirsin.

Visual Studio'dan yapacağın Windows Forms, Microsoft Visual C++'ı destekleyecektir ve kodlaması da ayrıdır. QT Framework kullanırsan bütün işletim sistemlerine çalışabilir bu tasarımın.

Thread mantığını öğrenmen gerekiyor öncelikle arka planda çalışacak bir uygulama geliştireceksen. Uygulamanın başlangıçta açılıp servis olarak çalışmasını sağlaman lazım.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Yakın zamanda işletim sistemi Windows 10 olan bir bilgisayara geçeceğim ve şuan Windows 8 kullanıyorum. O yüzden Visual Studio'yu hem Windows 10'da hem de 8'de çalıştırabileceğim bir şekilde indirebilir miyim ? Malum bouyutu 6 GB civarında.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Yakın zamanda işletim sistemi Windows 10 olan bir bilgisayara geçeceğim ve şuan Windows 8 kullanıyorum. O yüzden Visual Studio'yu hem Windows 10'da hem de 8'de çalıştırabileceğim bir şekilde indirebilir miyim ? Malum bouyutu 6 GB civarında.

Sorun yok, şu anda indireceğiniz Visual Studio Community Edition ikisinde de çalışabilir. Windows 7'de de çalışır.

Bakın böyle bir hata alıyorum. Güncelleştiriyorum burada dediği dosyayı indirerek.

İstediği Windwos güncelleştirme paketini indirdim. Ama paketi çalıştırdığımda " güncelleştirme sisteminiz için uyumlu değil " hatasını alıyorum. Yardım edebilir misiniz ? ( İşletim sistemim 64 bit )

Dosya Ekleri

• dfg.PNG
    dfg.PNG
    15,4 KB · Görüntüleme: 221
  • 123.PNG
    123.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 211
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı