C++ basit kodlar ile yapılan diyalog sistemi

Bu dialog class ile olacak iş değil. Çok farklı bir sistemleri vardır. Bir dialog başka bir olayı tetikliyor. Kafa yormak gerek.
class ları karakterler ve nitelikleri için kullan demiştim. Kodunda 3 farklı karakter ve özellikleri var. Özellikleri öyle dizi ile yapman mantıklı değil.
C++:
class CharAttribute {
    public:
        //getter setter functions
    private:
        int power;
        int penetration;
        int engineering;
        //vs
}
Bu şekilde tüm nitelikler bir sınıf içerisinde tanımlanır. Bu kullanımda oop ye uygun değil. Fakat başlangıç için iyi
Kafa yoracağız artık. Teşekkürler bir gelişme olursa buraya yazarım.
Bu dialog class ile olacak iş değil. Çok farklı bir sistemleri vardır. Bir dialog başka bir olayı tetikliyor. Kafa yormak gerek.
class ları karakterler ve nitelikleri için kullan demiştim. Kodunda 3 farklı karakter ve özellikleri var. Özellikleri öyle dizi ile yapman mantıklı değil.
C++:
class CharAttribute {
    public:
        //getter setter functions
    private:
        int power;
        int penetration;
        int engineering;
        //vs
}
Bu şekilde tüm nitelikler bir sınıf içerisinde tanımlanır. Bu kullanımda oop ye uygun değil. Fakat başlangıç için iyi
Unreal'e başladım minik minik şeyler öğrendim. Küçük mekanlar tasarlamayı,dağ,göl vs yapmayı öğrendim. Kodlamayı nasıl yapıyoruz bildiğiniz kaynak var mı? İnternettekiler hep blueprint ve ben C++ üzerinde nasıl yapıldığını merak ediyorum.

Son düzenleme:
Unreal'e başladım minik minik şeyler öğrendim. Küçük mekanlar tasarlamayı,dağ,göl vs yapmayı öğrendim. Kodlamayı nasıl yapıyoruz bildiğiniz kaynak var mı? İnternettekiler hep blueprint ve ben C++ üzerinde nasıl yapıldığını merak ediyorum.
Unreal in kendi dökümantasyonuna ve tutorial serilerine göz attın mı?

Unreal in kendi dökümantasyonuna ve tutorial serilerine göz attın mı?
İngilizcemden dolayı bakmadım ama denerim anlamayı.

İngilizcemden dolayı bakmadım ama denerim anlamayı.
Kesinlikle bakmanı öneririm.
Bu arada eğer oyun dünyasına gerçekten adım atmak istiyorsan Opengl gibi daha alt düzey ile başlamanı öneririm. Bu sayede oyun motorların ne yaptıklarını daha iyi anlarsın. Anladığın bir sistemi çözmen zor olmaz. Opengl olmak zorunda değil, Sfml gibi bir üst framework de kullanabilirsin.
Ama öyle basit hobi işler için uğraşıyorsan yukarıdaki dediklerimi demedim farzet. Boşuna kafayı yeme. Ben üni 1 ve 2 de çok uğraşmıştım Opengl ve Sfml ile. Zorlanmıştım o aralar. Ama gerçekten çok zevkli idi kodlaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı