C# Check box checked özelliği nasıl kullanılır?

fioness

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar.
Ödevim için bir site yapıyorum. Checkboxlar koydum. Bunların Checked özelliğini doğru şekilde nasıl kullanabilirim?
Ben bu şekilde yaptım, ama sorun oluyor.

Yapmak istediğim; butona tıklandığında hangi checkbox seçiliyse onun textine göre label a yazı yazdırması

C#:
        protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            if (CheckBox1.Checked = true)
            {
                Label2.Text="Sahte Kabadayı filmi için saat 13:00'a "+TextBox1.Text+" kişilik bilet alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.";
            }
            else if (CheckBox2.Checked = true)
            {
                Label2.Text = "Sahte Kabadayı filmi için saat 15:30'a " + TextBox1.Text + " kişilik bilet alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.";
            }
            else if (CheckBox3.Checked = true)
            {
                Label2.Text = "Sahte Kabadayı filmi için saat 18:00'a " + TextBox1.Text + " kişilik bilet alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.";
            }
            else if (CheckBox4.Checked = true)
            {
                Label2.Text = "Sahte Kabadayı filmi için saat 20:30'a " + TextBox1.Text + " kişilik bilet alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.";
            }

Sorun olmasının 2 sebebi var;
  • if(checkBox1.Checked = true) değil if(checkBox1.Checked == true) şeklinde kullanmanız gerekiyor. Tek eşittir atama operatörüdür.
  • C#:
    if (CheckBox1.Checked == true)
    {
        Label2.Text="Sahte Kabadayı filmi için saat 13:00'a "+TextBox1.Text+" kişilik bilet alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.";
    }
    if (CheckBox2.Checked == true)
    {
        Label2.Text = "Sahte Kabadayı filmi için saat 15:30'a " + TextBox1.Text + " kişilik bilet alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.";
    }
    if (CheckBox3.Checked == true)
    {
        Label2.Text = "Sahte Kabadayı filmi için saat 18:00'a " + TextBox1.Text + " kişilik bilet alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.";
    }
    ///

CheckBoxlar, RadioButtonların aksine aynı anda birden fazla seçilebilir. Eğer else if ile bağlarsanız sadece bir tanesini kabul edecektir.

Geri
Yukarı