C# da Dosya Konum Yolu Sorunu

alpayguzbey

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kod:
System.Diagnostics.Process.Start("@" + (konum[listBox1.SelectedIndex]));
Yukarıdaki kodumun aşağıdaki gibi olmasını istiyorum ama yapamadım.
Kod:
System.Diagnostics.Process.Start(@"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe");
listbox da uygulamaların adı var. Ve uygulamanın adı ile konumu aynı sırada.
@ den sonra vede kodun son kısmına " (çift tırnak) koymayı başaramadım.

Sanırsam ListBox içindeki itemlere tıklıyarak çalıştırmak istiyorsun. Pek bir şey anlıyamadım, daha net anlatın lütfen.

Yandex.Disk uygulamayı yükledim diske. Uygulamadaki button 4 deki kodların değişmesi lazım. Dosya yolunu olduğu gibi yazınca açılıyor ama bütün programları elle yazmam lazım. Birsürü program ekleyeceğim ileride hepsinin dosya yolunu tek tek if else ile koşula bağlamam çok zor olucak. Ama konum arraylisti ile onları otomatik eklerim diye düşündüm. Eğer tavisyeniz varsa şunu şöyle yap diye yaparım.

Önceklikle merhaba, eklenen programın adını(Dosya yolunu + adını) bir Xml'ye yazın. Forum'un Load ve Closing eventine bunları kayıt edicek. Bende böyle bir şeyle uğraşmıştım ama ben ListBox'a dosya sürükleme ile denemiştim. Sürüklerken sürüklenen programın dosya yolunu alıyordu bunu Xml dosyasına yazıyordu. Kodları @Fatih Apaydın hocamdan almıştım. Kendisini etiketleyin eminim size yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:
Error 2 Argument 1: cannot convert from 'object' to 'string'
Error 1 The best overloaded method match for 'System.Diagnostics.Process.Start(string)' has some invalid arguments
bu hatalar çıkıyor.

sonuna .ToString() yazınca düzeldi. Teşekkür ederim sorun çözüldü.

Birde eklenen uygulamaları nereye kaydedeyimki birdahaki açılışta gözüksün.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı