C#'dan Unity'ye geçilmeli mi?

Mustafaa1

Centipat
Daha fazla  
Oyun programlama düşünüyorum.
Bilgisayar programcılığı okuyorum.
Console ve Windows formu temel düzeyde biliyorum bunlarda uzmanlaşıp öyle mi Unity ile kod yazmaya başlasam yoksa direk Unity'e geçsem mi bilemedim. Siz olsanız ne yapardınız?

Hemen yarına yetiştirecek projeniz yoksa istediğinizi yapın. İster şimdi geçin deneye yanıla öğrenin ister sonra geçin yine deneye yanıla öğrenin. Yani deneme yanılma olacak her iki şekilde de.

Merhaba. Bu yıl çalışmadığımdan ben de gelirse eğer bilgisayar Programcılığı düşünüyorum. Ben de ileride Game Developer olmak istiyorum. Sanırım yollarımız çok benziyor. :D Ben de yakında C++ a başlayıp Unreal Engine 5 üzerinden ilerleyeceğim. Eğer direkt olarak Game Developer olmak istiyorsan BENCE şu an girebilirsin. Direkt seviyorsan eğer C# bilginin üstüne de bilgi katarsın diye düşünüyorum.

Oyun programlama düşünüyorum.
Bilgisayar programcılığı okuyorum.
Console ve Windows formu temel düzeyde biliyorum bunlarda uzmanlaşıp öyle mi Unity ile kod yazmaya başlasam yoksa direk Unity'e geçsem mi bilemedim. Siz olsanız ne yapardınız?
Ben de öyle yaptım, class nedir yeni yeni öğreniyorken unitye başladım

Ben de öyle yaptım, class nedir yeni yeni öğreniyorken unitye başladım
Eee sonuç noldu ?
Merhaba. Bu yıl çalışmadığımdan ben de gelirse eğer bilgisayar Programcılığı düşünüyorum. Ben de ileride Game Developer olmak istiyorum. Sanırım yollarımız çok benziyor. :D Ben de yakında C++ a başlayıp Unreal Engine 5 üzerinden ilerleyeceğim. Eğer direkt olarak Game Developer olmak istiyorsan BENCE şu an girebilirsin. Direkt seviyorsan eğer C# bilginin üstüne de bilgi katarsın diye düşünüyorum.
Bu arada c++’da benim öğrenmek istediğim dillerde başı çekiyor.😂
Hemen yarına yetiştirecek projeniz yoksa istediğinizi yapın. İster şimdi geçin deneye yanıla öğrenin ister sonra geçin yine deneye yanıla öğrenin. Yani deneme yanılma olacak her iki şekilde de.
O zaman şimdiden başlamak daha mantıklı geliyor.

Son düzenleme:
Eee sonuç noldu ?

Bu arada c++’da benim öğrenmek istediğim dillerde başı çekiyor.😂

O zaman şimdiden başlamak daha mantıklı geliyor.
Son 3 senedir hypercasual oyun üreten şirketlerde çalışıyorum.

Peki oyun geliştirmeyi üniversitede mi öğrendin yoksa kendi kendine udemyde falan mı öğrendin?
Üniversitede değil Udemy'de değil. Kendi başıma araştırarak öğrendim. Üni veya Udemy ile başlangıç seviyesi hariç öğrenilebileceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı