C#'de "Veri tipi" hatası

THE_YORULMAZZZ

Hectopat
Arkadaşlar projemde eklemeye çalıştığım veride string türüne çevirilemedi hatası alıyorum. ToString() deyimini kullanmama rağmen sorunu çözemedim sorun aşağıda ki gibi ;

Ekran görüntüsü 2022-12-08 204922.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Giderquery integer olarak gitmeli. Convert.ToInt32(Giderquery) şeklinde parametreye yollamanız gerekmekte. Aslında gelir, gider ve bakiye'nin hepsi integer olarak gitmeli çünkü veritabanı bazında hata alıyorsunuz.

Sorguyu integer yapmanıza gerek yok. Siz sorguların sonuçlarını zaten almıyorsunuz bile. Sql bağlantısı açıp bu sorguları çalıştırdıktan sonra ExecuteNonQuery edip sonucu belli bir değişkene almanız gerek.

Sorguyu integer yapmanıza gerek yok. Siz sorguların sonuçlarını zaten almıyorsunuz bile. Sql bağlantısı açıp bu sorguları çalıştırdıktan sonra ExecuteNonQuery edip sonucu belli bir değişkene almanız gerek.
hocam bu dediğinizi proje içinde sürekli devam eden bir şekilde yazamam diye düşünüyorum.

C#:
                conn.Open();
                SqlCommand cmd = new SqlCommand(Gelirquery, conn);              
                SqlDataReader sdr = cmd.ExecuteReader();

if (sdr.Read())
                {
                 değişkeniniz = Convert.ToInt32(srd[0]);
                 conn.Close();
                }
                sdr.Close();

Hocamz bu konulara pek fazla hakim değilim. Ne desem yanlış olabilir. Okulda bize az buz öğrettiler, ne desem yanlış olur.

Hocam bende kendim öğrendim yazılımı ara sıra böyle takılıyorum eyvallah.

C#:
                conn.Open();
                SqlCommand cmd = new SqlCommand(Gelirquery, conn);             
                SqlDataReader sdr = cmd.ExecuteReader();

if (sdr.Read())
                {
                 değişkeniniz = Convert.ToInt32(srd[0]);
                 conn.Close();
                }
                sdr.Close();
hocam hepsini anladım ancak değişken tarafını anlamadım

Yeni konular