C dilinde hata nasıl çözülür?

Meliodas_sama

Centipat
Daha fazla  
Merhaba C dilinde kod yazıyorum. Clion uygulamasını kullanıyorum. Şöyle bir hata alıyorum içindeki herşeyi sildim düzelmedi.Ne yapmam gerekiyor? Ne tür bir dosya oluşturmam gerekiyor. Derleme ve çalıştırma yapamıyorum (vscode böyle bir hata vermiyor). Bana macos için derleme ve çalıştırmayı yapabileceğim bir derleyici önerir misiniz?

====================[ Build | programming | Debug-event-trace ]=================
/Applications/CLion.app/Contents/bin/cmake/mac/bin/cmake --build /Users/furkan/programming/cmake-build-debug-event-trace --target programming -j 14
[1/1] Linking C executable programming
FAILED: programming
: && /Library/Developer/CommandLineTools/usr/bin/cc -g -isysroot /Library/Developer/CommandLineTools/SDKs/MacOSX14.0.sdk -mmacosx-version-min=13.6 -Wl,-search_paths_first -Wl,-headerpad_max_install_names CMakeFiles/programming.dir/main.c.o CMakeFiles/programming.dir/main2.c.o 'CMakeFiles/programming.dir/midterm.örnek.soru.c.o' CMakeFiles/programming.dir/deneme.c.o -o programming && :
duplicate symbol '_main' in:
/Users/furkan/programming/cmake-build-debug-event-trace/CMakeFiles/programming.dir/deneme.c.o
/Users/furkan/programming/cmake-build-debug-event-trace/CMakeFiles/programming.dir/main2.c.o
/Users/furkan/programming/cmake-build-debug-event-trace/CMakeFiles/programming.dir/main.c.o
/Users/furkan/programming/cmake-build-debug-event-trace/CMakeFiles/programming.dir/midterm.örnek.soru.c.o
ld: 1 duplicate symbols
clang: error: linker command failed with exit code 1 (use -v to see invocation)
ninja: build stopped: subcommand failed.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığın kaynak kod dosyaları tek bir projede derlenmiş ve link aşamasında birden fazla main girişi olduğundan derleme başarısız olmuş. Her bir program için ayrı proje oluştur, unutma bir programın tek bir main girişi olabilir.

Yazdığın kaynak kod dosyaları tek bir projede derlenmiş ve link aşamasında birden fazla main girişi olduğundan derleme başarısız olmuş. Her bir program için ayrı proje oluştur, unutma bir programın tek bir main girişi olabilir.
Peki derleyici ekleme hakkında ne önerirsin hepsi için ayrı ayrı derleyici mi kurmam lazım?

Hepsini bir klasörde farklı c programları olarak tutuyorum yani hepsini farklı klasöre mi atayım

Peki derleyici ekleme hakkında ne önerirsin hepsi için ayrı ayrı derleyici mi kurmam lazım?

Hepsini bir klasörde farklı c programları olarak tutuyorum yani hepsini farklı klasöre mi atayım
tek bir projede birden fazla kaynak kodunda main girişi bulunamaz, bu nedenle her main girişi içeren kod dosyası için farklı bir dizinde farklı bir proje oluşturmalısın. Hayır IDE veya text editörler aynı derleyiciyi kullanabilir birden fazla yüklememelisin.

tek bir projede birden fazla kaynak kodunda main girişi bulunamaz, bu nedenle her main girişi içeren kod dosyası için farklı bir dizinde farklı bir proje oluşturmalısın. Hayır IDE veya text editörler aynı derleyiciyi kullanabilir birden fazla yüklememelisin.
Peki ben clion'u kurdum ama derleyiciyi konfigüre etmemi yani oluşturmamı istiyor nasıl yapcam yada neye göre debug ekleyebilirim

Geri
Yukarı