C dilinin temellerini öğrenmek için hangi kaynaklar kullanılabilir?

İlk kez bir programlama dili öğrenmeye başlayacağım ilk olarak C dili ile başlamak istiyorum bunun için hangi kaynakları kullanmamı önerirsiniz? Video mu? Klitap mı?
Doküman mı? Belirtirseniz sevinirim.

İlk olarak Python öğrenmeni öneriyorum. Sonra C sonra C++ OOP. YouTube, Udemy gibi siteler güncel videoları bulabilirsin kitaplarda bazen eski şeyler oluyor compiler filan farklı oluyor hata veriyor. Ve bence kağıt israfi olarak görüyorum not alırken notion gibi dijital not tutma uygulamasını kullanıyorum. Kitap olarak PDF bulabilirsin: C how to program 6th Edition by paul deitel and harvey deitel pearson (2010).

İlk olarak Python öğrenmeni öneriyorum. Sonra C sonra C++ OOP. YouTube, Udemy gibi siteler güncel videoları bulabilirsin kitaplarda bazen eski şeyler oluyor compiler filan farklı oluyor hata veriyor. Ve bence kağıt israfi olarak görüyorum not alırken notion gibi dijital not tutma uygulamasını kullanıyorum. Kitap olarak PDF bulabilirsin: C how to program 6th Edition by paul deitel and harvey deitel pearson (2010).

Şu ilk olarak Python öğren sözü çok klişe C madem öğrenmesi zor bir dilse o zaman ondan başlayıp çok daha sağlam temelli ve saatlerce çalışmaya alışarak daha iyi bir başlangıç yapılabilir gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı