C dilleri mi, Python mu?

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Selam, ben ilk önce Windows masaüstünde kullanılacak ve ticaretede dökmek üzere bir Instagram analiz uygulaması yapmak istiyorum.
Not: Temel kodları biliyorum başlangıç düzeyi değilim.
Python çok amaçlı ve kolay bir dil ama daha rağat ve şık bir GUI tasarımı yapabileceğim bir dil gerek. Bunu C dilleri ile yapabilir miyim? Herkes Python çok amaçlı ve kolay diye onu seçiyor ama ben hangi dile yönelsem daha mantıklı olur. Farklı platformlar için farklı dil seçebilirim sıkıntı olmaz. Bana şuan windows için bir dil gerekiyor.

Selam, ben ilk önce Windows masaüstünde kullanılacak ve ticaretede dökmek üzere bir Instagram analiz uygulaması yapmak istiyorum.
Not: Temel kodları biliyorum başlangıç düzeyi değilim.
Python çok amaçlı ve kolay bir dil ama daha rağat ve şık bir GUI tasarımı yapabileceğim bir dil gerek. Bunu C dilleri ile yapabilir miyim? Herkes Python çok amaçlı ve kolay diye onu seçiyor ama ben hangi dile yönelsem daha mantıklı olur. Farklı platformlar için farklı dil seçebilirim sıkıntı olmaz. Bana şu an Windows için bir dil gerekiyor.

GUI istiyorsan qt, gtk, Flutter gibi teknolojilere bir göz at.

Peki birden fazla dil çalışılır mı sizce ? Bu aralar pythona yönelmiştim. Pythondan az az C dilindende az az çalışsam öğrenme konusunda sıkıntı duyarmıyım ? ve C# daha iyi biliyorum kendimi aynı anda iki dilde geliştire bilirmiyim? C# ve Pythonda

Peki birden fazla dil çalışılır mı sizce? Bu aralar pythona yönelmiştim. Python'dan az az C dilindende az az çalışsam öğrenme konusunda sıkıntı duyar mıyım? Ve C# daha iyi biliyorum kendimi aynı anda iki dilde geliştirebilir miyim? C# ve Python'da.

Bir dili tamamen öğren ondan sonra başka bir dile geç. İki dili aynı anda öğrenmek eziyet demektir. Hem bir dili tamamen bitirdikten sonra diğer dili öğrenme sürecin genellikle kısalıyor.

Python öğrenip ne yapmak istiyorsun Developer mi olacaksın veri bilimine mi yöneleceksin yoksa siber güvenlik mi ya da başka bir şey. Python için yol gösterebilirim ama C dillerinde bilgim yok bu sebeple yorum yapmam doğru olmaz benzer&farklı yönlerini bilmiyorum

Peki birden fazla dil çalışılır mı sizce ? Bu aralar pythona yönelmiştim. Pythondan az az C dilindende az az çalışsam öğrenme konusunda sıkıntı duyarmıyım ? ve C# daha iyi biliyorum kendimi aynı anda iki dilde geliştire bilirmiyim? C# ve Pythonda
Hocam ilk Python öğrenmenizi öneririm. Açık ara en kolay (Scratch tarzı olmayan ve ciddi işlerde kullanılan) programlama dili. Ondan sonra C# öğrenin. En iyi ve en kullanışlı C dili. Ondan sonra gerekirse C++'a geçersiniz ki gerekeceğini de sanmıyorum.

Eğer web sitesi tasarlamak istiyorsanız JavaScript (Java değil, Java ve JavaScript tamamen farklı şeyler) ve CSS öğrenmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı