C:/ diski doldu

Windows'un ayarlarında "depolama" diye bir kısım var. Oradan "geçici dosyaları temizle."ye basın. Önemli bulmadıklarınızı kaldırın. Genel olarak "Windows Update" ile ilgili geçici dosyalar gereksizdir ve en çok onlar yer kaplar.

Benzer bir sorun dün gece başıma geldi. Birdenbire 45 GB boş alanım sıfıra indi. Disk temizleme yaptım güncelleme dosyalarını sildi ancak 8 GB boş yer açılması gerekirken hiç yer açılmadı. Sonra sorunu internette arattım. Sizin mesajı gördüm. Video klasörüne bir baktım oyun videosu dolmuş. Bunun sebebi muhtemelen ekran kartı yazılımı olan GeForce Expreince'ın otomatik kayıt yapması. Çünkü kendi kayıtlarımı o video klasöründen çıkartıp kullanıyorum. Bu kadar büyük ve çok video kaydetmedim. Kendi kullanıcımın belgeler>videolar klasörüne değil ortak hesaptaki belgeler>videolara atmış videoları, o yüzden dün gece bu videoları da fark etmemişim :D alt Z tış kombinasyonuyla NVIDIA ayarlarını açtım. Dikkati çekenler seçeneğini kapattım. Varsayılan olarak açık kalmış ve diskin içinden geçmiş 😅

Dosya Ekleri

• depolama.png
    depolama.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 23
  • depo2.png
    depo2.png
    956,1 KB · Görüntüleme: 25
  • depo3.png
    depo3.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri