C diski tamamen dolarsa ne olur?

10 GB bile fazla değil mi ufak dosyalar için 🙂 Kendi SSD im icin problem olusturmuyordu. Uzun süreler böyle kullandım.
Büyük bir update gelmedikçe 10 GB civarı alan yeter.
C diskinin boş alanı %15'ten daha az bir seviyeye düşerse çoğu zaman sorun yaşanır
Hayır. %15 kuralı HDD'ler için konulmuş bir kuraldı. SSD'ler de eğer DRAM varsa alan %5'te olsa sorun olmuyor. Tek ve en büyük sorun önbellekte ki dosyalar için yer kalmaması olur, böyle bir durum olduğunda uygulamalar düzgün çalışamaz çünkü çalışabilmek için çoğu uygulama önbelleğe ihtiyaç duyuyor. Bu da tamamen dolması durumunda yaşanacak bir şey. Bazı uygulamar ve Windows update 1-2 GB'den fazla alana ihtiyaç duyabilir. Bu da her zaman yaşanacak bir şey değil. O yüzden %15 kuralı boş bir kural. Yine hafıza tamamen dolu olmadıkça açılış hızına da neredeyse etkisi yok.

Bu da her zaman yaşanacak bir şey değil. O yüzden %15 kuralı boş bir kural.

Size göre boş olabilir ben 1 TB SSD bulunan bir cihazda 10 GB boş alanı olması rağmen açılmadı ve sorunlar yaşandı. %15 önemli bir kural birçok SSD, HDD, SSHD'de sorunları engelliyor. En azından benim gördüğüm öyle.

Size göre boş olabilir ben 1 TB SSD bulunan bir cihazda 10 GB boş alanı olması rağmen açılmadı ve sorunlar yaşandı. %15 önemli bir kural birçok SSD, HDD, SSHD'de sorunları engelliyor. En azından benim gördüğüm öyle.
250 GB SSD ve 5 GB alanla açılıyor. 1 TB SSD'li başka bilgisayar var ve 12 GB gibi bir alanla sıkıntısız devam ediyor. 10GB kaldığı halde açılmadiysa farklı bir problem söz konusu olmuştur. Alanla alakası yoktur. Bilgisayarım bir çeşit virüse maruz kalmıştı ve ben ne kadar alan bosaltirsam bosaltayim C sürekli sonuna doluyordu. Onda bile acilmama gibi bir şeyle karşılaşmadım. Ancak uygulamalar tepki vermiyor yada verseler bile çöküyorlardi. Bu da bellek tamamen doluyken yaşadığım şey. İstersen sanal makine ile simule edebilirsin. Windows kurulumu ortalama 30 GB alan harcıyor. 64gb ile kurulum yap daha sonrasında sanal makinenin disk alanını küçült ve sonucu seyret.

Bu arada tavsiye edilen alan %10'dur, 15 değil. Bu da performans kaybı yaşanmaması için tavsiye edilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı