C diskinde birden çok Windows klasörü var ve silinmiyor

bylortx

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar C diskimde birden çok Windows klasörü var ve çok fazla sayıda da kullanıcı mevcut. Virüsden şüphelendim. Kaspersky'den taradım bir şey çıkmadı. Bu klasörleri nasıl silebilirim? Silmeye çalıştığımda administrators izin vermelidir diyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-07 004323.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-07 004323.png
    91,2 KB · Görüntüleme: 24
Forumda daha önce açılan konuya istinaden yazılmış cevabı alıntılıyorum.

"$Windows.~bt" klasörü, Windows işletim sisteminin bir yükseltme veya güncelleme sırasında geçici olarak kullanılan bir klasördür. Bu klasör, Windows güncelleme süreci sırasında önemli dosyaları ve verileri depolamak için oluşturulur. "bt" kısaltması "Başlatma Dosyası" (Boot) ve "Yükseltme" (Upgrade) anlamına gelir.

Bu klasör, genellikle yeni bir Windows sürümü veya büyük bir güncelleme yüklemeye çalıştığınızda ortaya çıkar. Yükseltme işlemi sırasında, mevcut Windows sürümünüzü korumak ve yeni sürümü kurmak için bu klasördeki dosyalar kullanılır. Ancak yükseltme tamamlandığında veya yükseltme başarısız olursa, bu geçici klasör genellikle temizlenir veya silinir.

Ama bu klasörü elle silmek önerilmez. Disk temizleme aracını kullanabilirsiniz.

Windows tuşu + R, çıkan yere diskmgmt.msc yazıp silebilirsiniz.

İyi Sosyaller.

Dostlar C diskimde birden çok Windows klasörü var ve çok fazla sayıda da kullanıcı mevcut. Virüsden şüphelendim. Kaspersky'den taradım bir şey çıkmadı. Bu klasörleri nasıl silebilirim? Silmeye çalıştığımda administrators izin vermelidir diyor.
Dediğiniz gibi Lenovo System Update programı sebebiyle o klasör oluşuyormuş. Kaldırdıktan sonra Lenovo Vantage'a girdim. O klasör tekrardan oluşmadı. Şu an için sıkıntı yok. Yardımınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı