C diskinde oyun olmamasına rağmen 100 GB dolu görünüyor

Windows'ta fark ettiğim bir şey var. Örneğin 2.diskime bir oyun kurmak istiyorum. 1.diskten de birkaç GB veri kaybettiğimi fark ediyorum. Temp vb. şeyler değiller bunlar nedense temizleyip kurtulamadığım tarzdan şeyler oluyor genelde. Oyun kurulumlarında ek olarak her neyi kuruyorsak artık, sistem diskimizden de veri yiyor. (artık oyunun çalışması için gerekli yazılımlar mıdır bilemem). Bu yüzden lazım olmayan uygulama ve oyunları genelde kurmuyorum artık. Eğer açıklayabilen ve çözümünü bilen birisi varsa konu sahibini ve bizleri de aydınlatırsa sevinirim.

Bazı programlar vardır işletim sistemi üzerine yazılması gereken vs. o yüzden olabilir bir programı köküne kadar silmek için ayrıyeten kullanılması basit programlar vardır bende bu şekil siliyorum bir şey silerken.

100 GB işletim sistemi mi olur?

Muhtemelen 40 GB'si işletim sistemi. Geri kalanı yazılımlar, gereksiz dosyalar ve o tarz şeylerdir. Ama illaki başka bir şey vardır diye düşünüyorum.

Bazı programlar vardır işletim sistemi üzerine yazılması gereken vs. o yüzden olabilir bir programı köküne kadar silmek için ayrıyeten kullanılması basit programlar vardır bende bu şekil siliyorum bir şey silerken.
Evet o şekilde programlar var.

Şüphelendiğim elemanlar şunlar 😅Ama bunlar o kadar yer kaplar mı ki 3-5gb kadar 🤔

1701804994356.png

Geri
Yukarı