C diskinde sebepsiz yere 7 GB alan azalmış

JBKARTAL

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
Arkadaşlar, durumum bu dün hiçbir güncelleme olmadı veya yapmadım oyunlarıma dahi ve dün C diskimde 114 GB vardı bugün ise 107GB kaldıgını gördüm. Nasıl oldugunu bilmiyorum. Epic Games'e Steam'e vb uygularıma bakıp güncelleme olup olmadıgını gördüm, herhangi bir güncenleme yapılmamıştı. Windows güncelleme de yapmamıştı ve bir şey dikkatimi çekt, i armory create uygulaması 375 GB diskten kullandıgımı gösteriyor ama Windows 10 depolama ayarları 368 GB kullandıgımı gösteriyor. Bilgisayarımda gizli bir virüs trojan gibi bir şey olabilir mi?

1676120700063.png

1676120809087.png

1676120921029.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, durumum bu dün hiçbir güncelleme olmadı veya yapmadım oyunlarıma dahi ve dün C diskimde 114 GB vardı bugün ise 107GB kaldıgını gördüm. Nasıl oldugunu bilmiyorum. Epic Games'e Steam'e vb uygularıma bakıp güncelleme olup olmadıgını gördüm, herhangi bir güncenleme yapılmamıştı. Windows güncelleme de yapmamıştı ve bir şey dikkatimi çekt, i armory create uygulaması 375 GB diskten kullandıgımı gösteriyor ama Windows 10 depolama ayarları 368 GB kullandıgımı gösteriyor. Bilgisayarımda gizli bir virüs trojan gibi bir şey olabilir mi?

Eki Görüntüle 1664710

Eki Görüntüle 1664712

Eki Görüntüle 1664718

Sanal bellek otomatikte ise onu kendin düzenleyip dene bir de.

Acaba Windows mu aldı diye düşünüyorum cevap veremedim çünkü uyarı yemiştim kusura bakmayın.

Windows kendisine ayırmış olabilirmi ?

Sistem geri yükleme noktalarını unutmayın, diskinizin %10 kadar doldurabiliyor.
Hocam otamatikmi yapıyor bu dediniz şeyi ?

Son düzenleme:
Acaba Windows mu aldı diye düşünüyorum cevap veremedim çünkü uyarı yemiştim kusura bakmayın.

Windows kendisine ayırmış olabilirmi ?

Hocam otamatikmi yapıyor bu dediniz şeyi ?
Hocam kapatabilirsiniz evet otomatiktir ancak sorun yaşarsanız bir emniyet sistemidir. Kontrol edin.
www.youtube.com/watch?v=AE5U2bXmiZ0

Forumlarda sistemi bozduğu gerekçesi ile pek önerilmez ama CCleaner ve Wise disk cleaner ile yer açabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1664710

Eki Görüntüle 1664712

Eki Görüntüle 1664718

Hocam geri yükleme dosyalarında birikmiş olabilir.

Ama şimdi baktım depolama uygulmasindan Windows kendisine ayırdığı 42 GB şey 48 GB olmuş herhalde Windows bir şeyler yaptı.

Ama şimdi baktım depolama uygulmasindan Windows kendisine ayırdığı 42 GB şey 48 GB olmuş herhalde Windows bir şeyler yaptı.

Arkadaşlar 48 değil 45.7 olmuş kusurua bakmayın.

Windows defender üzerinden tam Tarama yaptım bakalım bir şey bulcakmi bulmıycakmı.

Hocam kapatabilirsiniz evet otomatiktir ancak sorun yaşarsanız bir emniyet sistemidir. Kontrol edin.
www.youtube.com/watch?v=AE5U2bXmiZ0

Forumlarda sistemi bozduğu gerekçesi ile pek önerilmez ama CCleaner ve Wise disk cleaner ile yer açabilirsiniz.
Hocam sistem koruması bende kapalı ama ben hiç burayı kapatmadim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı