Steam C diskindeki oyunlar D diskine nasıl taşınır?

Arda Harmancı

Centipat
Daha fazla  
Şu anda SSD kullanıyorum ( C ). Yeterli gelmiyor bir HDD almak istiyorum ( D ). C diskindeki oyunları nasıl yeni alacağım D diskime atabilirim oyunların dosyalarına zarar gelmeden?

Sol üstteki steam işareti>ayarlar>indirmeler>kütüphane klasörleri.

Burdan sonra yeni D diskine kütüphane oluşturacaksınız. Oluşturduktan sonra taşımak istediğiniz oyunun yanındaki barı işaretleyip taşı diyeceksiniz. D diskini seçeceksiniz.

Taşıyacağın oyunun kütüphaneden üstüne gelip sağ tıklaman gerekiyor. Ardından özellikler>yerel dosyalar>oyun dosyalarını taşı ardından da taşımak istediğin diski seçiyorsun. İşlem bu kadar.

Yeni bir disk almanıza gerek yok ki. Eğer diskiniz yeterli ise sizdeki diski ikiye bölersiniz. Bir tarafta ana uygulamalar olur diğer tarafa da oyunları atarsınız?

Steam oyunlarında dosya bütünlüğü doğrulama ile eksik dosyaları indirip hallediyor. Steam etiketlediğin için Steam'i aktardım.

Şu anda SSD kullanıyorum ( C ). Yeterli gelmiyor bir HDD almak istiyorum ( D ). C diskindeki oyunları nasıl yeni alacağım D diskime atabilirim oyunların dosyalarına zarar gelmeden?
Her oyunu Steam üzerinden taşıyın. Sonra her oyuna dosya bütünlük doğrulaması yaptırın. Bazılarını düzeltme yaparak onaracaktır. Böylece sorun kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı