C# Dosya İşlemleri Nasıl Yapılır?

omrumbakitmz

Hectopat
Daha fazla  
C# da dosya işlemleri için birkaç alıştırma yapıyorum. Amacım şu: aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi tasarım yaptım. Kullanıcı textbox1'e bir cümle girecek sonra "yaz" tuşuyla bu veri masaüstünde bir TXT dosyasına kaydedilecek. Bu işlemi yaptım kodu da aşağıda sorun şu: bir kez veri kaydettikten sonra tekrar veri girişi yapmak istediğimde yeni veri eski verinin üstüne yazılıyor. Ben tüm verilerin art arda eklenmesini istiyorum. C'de bunu dosya okuma modunu "a" yaparak düzeltebiliyorduk. Fakat C# pek bilmediğim için yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Kod:
private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            StreamWriter yaz = new StreamWriter("C:\\Users\\Omrum\\Desktop\\deneme.txt");

yaz.WriteLine(richTextBox1.Text);

yaz.Close();

}

resim.PNG

"Append" yani ekleme değişkenini doğru olarak işaretlerseniz istediğiniz sonuca ulaşmış olursunuz.
Kod:
StreamWriter yaz = new StreamWriter("C:\\Users\\Omrum\\Desktop\\deneme.txt",true);
upload_2015-5-20_9-38-20.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı