C# Form ekranındaki istenmeyen butonlar nasıl silinir ?

hackpower77

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Teknik Servis
Arkadaşlar nasıl silinecek butonlar texboxlar ? Deleteye basınca siliyor fakat projeyi çalıştırınca ekranda gözüküyor. Tamamen yok etmek istiyorum onun bağlı oldugu kodlarıda çok karışık silemedim nasıl yapacağım ?

Tasarım modunda silmek istediğin objeye tıklayıp deleteye basarak silebilirsin çalıştırınca gözükmemesi lazım o objeye bağlı kodlarıda silmek için objeyi silmeden önce silmek istediğiniz objeye çift tıklayıp kod bölümünde çıkan bölümü silin ondan sonra tasarımdan silin

Butona çift tıkladığında yeni bir sekmede kod sayfası açılır.
Oradan butonın ID numarasına ait olan kısımdaki kodu.
Yani butona tıklanınca yürümesini istediğin kodların bulunduğu kısmı sil.
Daha sonra butonu Form sayfasından sil.

Eğer kodları silmeden butonu silersen program hata verebiliriz. C#'da vermeye de bilir.
Ancak ileride ASP.NET ile falan çalışmaya başlarsan hataların ardı arkası kesilmez.
Şimdiden alışkanlık haline getir, bir obje siliniyor ise o obje ile alakalı kodlar da temizlenir.

Arkadaşlar yapamadım ya hata veriyor ben size atsam SQL dosyalarıyla beraber bir göz atacak veya yapabilecek varmı ? Kodlarımız çok karışık. Çünki proje benmki değil başkasının ki ben onun üzerinde değişiklikler yaptım. Benim istediğim sadece ziyaretçi defteri yapımı. Çok basit olacak sadece ekle olacak. İsmi yazınca saatini falan eklicek veritabanına tek tabloluk iş yani. Ama ne yazıkki ben yapamadım.

Eğer nasıl yapacağını bilemeyip projeyi değiştirirsen iyi bir sonuç alamazsın . Projenin saf halini yükleyebilir misin ?

Geri
Yukarı