C# formunda kod ile label imagebox gibi nesneler nasıl yaratılır?

emiruzun4848

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
C#'da kendimi geliştirmek adına proje yazıyorum, şimdi yaptığım proje bir kütüphane projesi insanların aradığı kitabın ismini, resmini, özetini, hangi rafta olduğunu gösterecek program. Ama yaparken takıldığım bir nokta oldu, resimdeki ara butonuna bastığımda formda panel ve içinde olacak label picturebox gibi nesneler yaratmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

1660557947865.png

Son düzenleyen: Moderatör:
properties kısmında tıklayınca ne olacağını seçebildiğiniz bir kısım mevcut. picturebox u ekleyip gizleyebilir, sonra tıklayınca ne olacak seçeneğinden picturebox seçeneğini seçebilirsiniz yani ara ya basınca picturebox açılır. bende bu programlama dilini öğreneli çok oldu ve pratik fazla yapmadığım için detayları unutmuşum ama mantık yürüterek dediğim şekilde yol bulabilirsiniz belki.

Properties kısmında tıklayınca ne olacağını seçebildiğiniz bir kısım mevcut. Picturebox u ekleyip gizleyebilir, sonra tıklayınca ne olacak seçeneğinden picturebox seçeneğini seçebilirsiniz yani ara ya basınca picturebox açılır. Bende bu programlama dilini öğreneli çok oldu ve pratik fazla yapmadığım için detayları unutmuşum ama mantık yürüterek dediğim şekilde yol bulabilirsiniz belki.

Onu biliyorum fakat istediğim tek sonucun çıkması değil ne kadar var ise o kadar çıkması. D&R'ın mağzasında kullanılan programı gördüyseniz, ona benzer bir şey yapmaya çalışıyorum.

Bu videodaki MakePictureBox fonksiyonunu biraz düzenleyerek istediğiniz hale getirebilirsiniz. Mantık olarak PictureBox objelerini bir listte tutuyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki MakePictureBox fonksiyonunu biraz düzenleyerek istediğiniz hale getirebilirsiniz. Mantık olarak picturebox objelerini bir listte tutuyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an YouTube'yi açamıyorum, açabildiğim zaman bir bakayım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı