C# geliştiricisi olarak iş bulunur mu?

mrcihantoker

Centipat
Daha fazla  
20 yaşında kendini yetiştirmiş bir yazılımcıyım ve Python, C#,Java ve PHP biliyorum. Amacım Masaüstü geliştiricisi olarak iş bulmak. Java'dan Çok az anlıyorum ama iyi derece C# biliyorum. Sizce iş bulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
20 yaşında kendini yetiştirmiş bir yazılımcıyım ve Python, C#,Java ve PHP biliyorum. Amacım Masaüstü geliştiricisi olarak iş bulmak. Java'dan Çok az anlıyorum ama iyi derece C# biliyorum. Sizce iş bulabilir miyim?
Bana göre iş sizi bulur. Aramaktan çekinmeyin illaki çıkacaktır.

Şirket tarzı değil ama bireysel olarak bence bulursun.

Gördüğüm kadarıyla lokantaların %90'ı uygulama olarak WinForms tabanlı yazılımlar kullanıyordu.

Bireyselden kastın freelance olarak mı ?
Hem freelance hem de tanıdığın ya da bağlantın olan kişilerle bireysel olarak çalışman yani. Mesela yakınındaki bir işletmenin bu tarz yazılımlara ihtiyacı varsa yani.

20 yaşında kendini yetiştirmiş bir yazılımcıyım ve Python, C#,Java ve PHP biliyorum. Amacım masaüstü geliştiricisi olarak iş bulmak. Java'dan çok az anlıyorum ama iyi derece C# biliyorum. Sizce iş bulabilir miyim?

Bence bu konularda kendini sürekli geliştir ve yeni insanlarla tanış ki iş bulabileceğin kişiler olsun ve freelancer olarak da çalışabilirsiniz belli bir miktar para biriktirdikden sonra kendi işini yapabilirsin.

Yazılım büyük nimet hocam. Eğer yeteri kadar araştırır yurt dışı kaynaklardan işler bulup döviz bazında para kazanabilirsin, bu şekilde projelerle uğraşan birkaç arkadaşım var.

Ben de yeni başladım C#'a. Bence yazılım bilen hiç kimse yeteri kadar araştırmayı yaptığı taktirde işsiz kalmaz. Malum, yazılım Türkiye'den biriyle çalışma zorunluluğa vermiyor dilersen yurt dışından birileriyle de çalışma imkanı sunuyor.

Geri
Yukarı