C için en iyi 5 IDE nedir?

Ben c/c++ yazarken IDE kullanmıyorum, VS Code varken kaynak israfı gibi geliyor. Bahsettiğin IDE'yi de hiç kullanmadım.

VS Code bence de çok güzel Django kullanırken bayağı bir işime yaradı fakat artık yönelimi değiştiriyorum ve doğru eklentileri bulamıyınca toollar çok yetersiz geldiği için onu kullanmak istemedim. Visual Studio kullanayım dedim o da inanılmaz karışık geldi çözemedim.

Vs code + Clang veya gcc ile her şeyi yapabilirsin. Fakat bu seni kesmiyor ise linux işletim sistemi kurup o platformda daha rahat üretimler de yapabilrisin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geany yeterli. Gcc kurulu olması gerekiyor tabi.

Bir sürü ücretsiz IDE var. Hepsini deneyebilirsin. Senin seviyene uygun olanı seçebilirsin.

Geany yeterli. Gcc kurulu olması gerekiyor tabii.

Bir sürü ücretsiz IDE var. Hepsini deneyebilirsin. Senin seviyene uygun olanı seçebilirsin.

Seviyem yok aslında daha başlamadım bile IDE ariyorum başlayacağım yakında o yüzden gcc falan diyosunuz hiçbirini anlamıyorum 😅

GCC bir derleyici, CLang de aynı şekilde. Clangd bir eklenti, daha iyi kod tamamlama özellikleri sunuyor. Eğer erken dönemde Gui işleriyle uğraşmayacaksan sana Wsl + VsCode önerebilirim, Linux’ta derleyici indirmek gibi şeyler çok daha kolay.

Geri
Yukarı