C++ için kurs önerisi

Anladım hocam o zaman rahat rahat öğrenirsiniz 15 yaşındayım bende (dün girdim) yz için C++'ta geliştiriyorum kendimi (tabii sadece C+'ta değil algoritma, matematik vs.). Ha bir de eğer kitapta isterseniz bununla ilgili aşağıda bulunan linkteki kitaba bakabilirsiniz Kodlab'ın eserleri güzel oluyor bu kitabını bilmiyorum ama işinize yarayacağını düşünüyorum.

Onun yerine bunu alması daha iyi olur ama önerdiğiniz de güzel kitap;
Ben de bu kitap var gayet güzel anlatımı da var.

Onun yerine bunu alması daha iyi olur ama önerdiğiniz de güzel kitap;
Ben de bu kitap var gayet güzel anlatımı da var.
Yalnızca kitaptan öğrenmek yeterli olur mu? Bunun dışında evde nasıl kendimi gelistirebilirim?

Yalnızca kitaptan öğrenmek yeterli olur mu? Bunun dışında evde nasıl kendimi gelistirebilirim?
Tabii ki sadece kitaptan öğrenmek olmaz. Pratik yapın sürekli. Basit programlar yapmaya çalışın tek başınıza yardım almadan. Hata alırsanız araştırın tabii ki. Algoritmayı daha iyi anlamak için yardım almayın kodlarken. İngilizce kaynaklara bakın. Anlayamadığınız şeyler de kesinlikle ingilizce kaynaklara bakın. Tavsiyelerim bunlar.

Tabii ki sadece kitaptan öğrenmek olmaz. Pratik yapın sürekli. Basit programlar yapmaya çalışın tek başınıza yardım almadan. Hata alırsanız araştırın tabii ki. Algoritmayı daha iyi anlamak için yardım almayın kodlarken. İngilizce kaynaklara bakın. Anlayamadığınız şeyler de kesinlikle ingilizce kaynaklara bakın. Tavsiyelerim bunlar.
Tamamdır. Teşekkürler.

Yalnızca kitaptan öğrenmek yeterli olur mu? Bunun dışında evde nasıl kendimi gelişirebilirim?
Bol bol yazılım yaparak. Gördüğünüz basit yazılımları klonlayarak gelişebilirsiniz.

Ancak İngilizceniz yeterli değilse bu işte tıkanırsınız. Ondan bence İngilizce öğrenerek başlayın. Dili bilmek yarısı ise doküman okumak da diğer yarısı bu işin.

Yeni konular

Geri
Yukarı