C# İki Sayı Arasındaki Tüm Sayıları Yazdırma

Belirli bir hassasiyet kullanmalısınız o zaman. Örneğin 0,0001 hassasiyet örnek verdiğiniz sayılar için yeterli. 30,6789 sayısına 0,0001 ekleyip durursunuz ve sonunda 30,9850 sayısına gelirsiniz.

C# bilmeyen biri olarak 3-5 dakikada bu tam istenilecek şekilde yapılabiliyor.

Kod:
double num1 = 30.6789;
double num2 = 30.9850;

for(double i = num1; i < num2; i += 0.0001){
    Console.WriteLine(String.Format("{0:0.0000}", Math.Round(i, 4)));
}
Teşekkür ederim ikinci sorumun cevabını aldım. Çok teşekkürler.

"Önem Derecesi Kod Açıklama Proje Dosya Çizgi Gizleme Durumu
Hata CS0136 'i' adlı bir yerel veya parametre, bu ad bir kapanış yerel kapsamında bir yereli veya parametreyi tanımlamak için kullanıldığından bu kapsamda ifade edilemiyor "

Hata tam olarak budur hocam.
Hocam 2 defa i yi tanımlamışsınız. for içerisinde tanımlanız yeterli.
double i;
for (double i...

Ayrıca dediğim gibi eğer ki konsol uygulamasında çalışıyorsanız textbox işe yaramayacaktır.

double birincikutu, ikincikutu;
Console.Write("Birinci Kutu değerini girin: ");
birincikutu = Console.ReadLine();
Console.WriteLine("İkinci Kutu değerini girin: );
ikincikutu = Console.ReadLine();

for (double i = birincikutu; i < ikincikutu; i++) yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2 defa i yi tanımlamışsınız. For içerisinde tanımlanız yeterli.
Double i;
For (double i...

Ayrıca dediğim gibi eğer ki konsol uygulamasında çalışıyorsanız textbox işe yaramayacaktır.

Hocam çok teşekkürler, sorun çözüldü :D

@Silinen üye hocam bir sorum olacaktı burada gelecek sonuçları bir .txt yazdırma olayı nasıl oluyor? Bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Herhangi bir dosya formatında yazdırmak için File.OpenWrite() kullanılabilir.

[CODE lang="csharp" title="C#"]string yazi = "Hello World!";
FileStream file = File.OpenWrite("test.txt"); //Buraya test.technopat da yazabiliriz.
byte[] b = Encoding.ASCII.GetBytes(yazi); //Yazma işlemi için yazılacak yazıyı bit dizisine çeviriyoruz. Eğer yazımızın içinde UTF8 karakteri olsaydı Encoding.UTF8 kullanırdık.
file.Write(b, 0, b.Length); //İlk baş dizimiz, diğeri başlangıç değerimiz ve sonuncusu da uzunluğumuz.
file.Close(); //Yazdırması için Stream'i kapattık.[/CODE]

Herhangi bir dosya formatında yazdırmak için File.OpenWrite() kullanılabilir.

[CODE lang="csharp" title="C#"]string yazi = "Hello World!";
FileStream file = File.OpenWrite("test.txt"); //Buraya test.technopat da yazabiliriz.
byte[] b = Encoding.ASCII.GetBytes(yazi); //Yazma işlemi için yazılacak yazıyı bit dizisine çeviriyoruz. Eğer yazımızın içinde UTF8 karakteri olsaydı Encoding.UTF8 kullanırdık.
file.Write(b, 0, b.Length); //İlk baş dizimiz, diğeri başlangıç değerimiz ve sonuncusu da uzunluğumuz.
file.Close(); //Yazdırması için Stream'i kapattık.[/CODE]
Hocam erişim reddedildi hatası alıyorum, yönetici olarak başlatsam bile

Kaydetmeye çalıştığınız konumda aynı isme sahip ve salt okunur bir dosya var mı?
Kaydetmeye çalıştığınız konum salt okunur mu?
Hocam bilgisayarda tek disk var C diskini kullanıyorum, oraya kaydetmeye çalışıyorum ancak olmuyor, sadece bu bilgisayarda kullanılmayacak bir yazılım yapıyorum.

Hocam bilgisayarda tek disk var C diskini kullanıyorum, oraya kaydetmeye çalışıyorum ancak olmuyor, sadece bu bilgisayarda kullanılmayacak bir yazılım yapıyorum.
Direkt olarak C diskinin içine mi kaydetmeye çalışıyorsunuz?

Zaten bu olmayacaktır. C içine bir klasör açın ve izinlerini şu şekilde yapın:
resim_2021-03-16_140723.png

Not: Eğer direkt dosya adını girerseniz programın kurulu olduğu yere oluşturur. İsterseniz kullanıcıya dosyanın oluşacağı dizini seçtirip Properties içinde tutabilirsiniz.

Son düzenleme:
Direkt olarak C diskinin içine mi kaydetmeye çalışıyorsunuz?

Zaten bu olmayacaktır. C içine bir klasör açın ve izinlerini şu şekilde yapın:
Eki Görüntüle 924924

Not: Eğer direkt dosya adını girerseniz programın kurulu olduğu yere oluşturur. İsterseniz kullanıcıya dosyanın oluşacağı dizini seçtirip Properties içinde tutabilirsiniz.
İlk dediğinizi yapınca oluşturdu hocam ancak diğer bilgisayarlarda nasıl oluşturacağım bu dosyayı, notta bahsettiğiniz işlemi nasıl yapabilirim?

İlk dediğinizi yapınca oluşturdu hocam ancak diğer bilgisayarlarda nasıl oluşturacağım bu dosyayı, notta bahsettiğiniz işlemi nasıl yapabilirim?
Size birkaç makale atacağım. Oradan bir fikir alıp yolu kendiniz çizebilirsiniz.

Bunlardan önce ayarı oluşturmak için Projeniz > Sağ Tık > Özellikler > Ayarlar yolunu izleyin ve orada herhangi bir isimle string değişken oluşturun.

Yeni konular

Geri
Yukarı