Çözüldü C ile D diski nasıl birleştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarın yarısı C ve C dolmak üzere. D'de ise hiçbir şey yok. Linux'a alışık olduğum için Live disk ile de denedim ama birleşmiyor. C diski bölüm 3 olarak görünüyor. 4'te recovery var ve D ise 5'te. İnternette C ile D yan yana olmalılar gibi duydum. C ile D'yi nasıl birleştirebilirim?

Son düzenleme:
Çözüm
MiniTool Partititon indir. Resize seçeneği ile birleştirebilirsin. Windows üzerinden yapmak istersen dediğin gibi iki diskin yan yana olması lazım. Soldaki diski sağdaki disk ile birleştirebilirsin ama arada bir bölüm varsa harici program kullanman lazım.
MiniTool Partititon indir. Resize seçeneği ile birleştirebilirsin. Windows üzerinden yapmak istersen dediğin gibi iki diskin yan yana olması lazım. Soldaki diski sağdaki disk ile birleştirebilirsin ama arada bir bölüm varsa harici program kullanman lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Harici program derken hangi uygulamayı kullanabilirim?

Mini tool partiton indir. Resize seçeneği ile birleştirebilirsin. Windows üzerinden yapmak istersen dediğin gibi iki diskin yan yana olması lazım Soldaki diski sağdaki disk ile birleştirebilirsin. Ama arada bir bölüm varsa harici program kullanman lazım.
Teşekkürler. Ama bir sorum daha var. D'nin alanının çoğunu aktardım fakat D şu anda 183 MB. Bu kalan alanı nasıl ekleyebilirim? Extend yapınca boş alan kalmadı diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı