C# ile exe dosyası oluşturan uygulama nasıl yapılır?

Devoloko

Decapat
Daha fazla  
İyi sosyaller herkese.

C# ile aklımda bir proje var, projemde kullanmak istediğim bir sistemin örneklerini başka kaynaklarda gördüm fakat nasıl yapabileceğimi bilemiyorum.

Öğrenmek istediğim sistem şu şekilde;

Örnek veriyorum, uygulamamda discordwebhook ile otomatik mesaj gönderen bir bot yazacağım fakat bu botun herkesin kullanabilmesini istiyorum.
Yapmak istediğim sistem textbox1'e webhook linki girilir textbox2'ye istediği bir mesaj girilir ve butona basıldığında .exe isimli farklı bir dosya yaratılır.
Bu dosyada textbox'a giriler girilen veriler import edilmiştir ve .exe uzantılı -bu bağımsız dosya çalıştığında belirtilen webhook'a belitilen mesaj gönderilir.

Sistemi nasıl yapacağımı bulamadım, yardımcı olabilir misiniz?

Belki işinize yarar.

İyi sosyaller herkese.

C# ile aklımda bir proje var, projemde kullanmak istediğim bir sistemin örneklerini başka kaynaklarda gördüm fakat nasıl yapabileceğimi bilemiyorum.

Öğrenmek istediğim sistem şu şekilde;

Örnek veriyorum, uygulamamda discordwebhook ile otomatik mesaj gönderen bir bot yazacağım fakat bu botun herkesin kullanabilmesini istiyorum.
Yapmak istediğim sistem textbox1'e webhook linki girilir textbox2'ye istediği bir mesaj girilir ve butona basıldığında .exe isimli farklı bir dosya yaratılır.
Bu dosyada textbox'a giriler girilen veriler import edilmiştir ve .exe uzantılı -bu bağımsız dosya çalıştığında belirtilen webhook'a belitilen mesaj gönderilir.

Sistemi nasıl yapacağımı bulamadım, yardımcı olabilir misiniz?
Ne yapmak istediğini tam olarak anlamadım ama eğer ki dışarıya bir .exe dosyası çıkarmak istiyorsan projenin Resources kısmına çıkarılacak .exe uzantılı dosyayı at sonrasında kaynak kodun en üst tarafında kütüphanelerin eklendiği alana
using PROJE_ADI.Properties;
diye ekleme yap dosyayı çıkarmak için
File.WriteAllBytes("dosya_yolu", Resources.dosya_adi);
Belirtilen yolda dosya bulunmaz ise kendisi oluşturur ve Resources bölümündeki dosyayı yazar.

Çıktısını istediğin uygulamanın örnek bir kaynak kodu olacak elinde, kendi uygulamanda kullanıcıdan aldığın değerleri bu kaynak kodda ilgili yerleri dolduracaksın, bu kaynak kodu geçiçi bir klasör oluşturup dosya olarak yazdırıp donetCLI ile build edeceksin ortaya çıkan exe'yide istediğin bir dizine taşırsın daha sonra da geçici dosyaları siler işlemi tamamlarsın. Tabi kullanılacak bilgisayarda dotnetCLI kurulu olmalı orası ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı