C# .exe dosyası oluşturmak

VsBrev

Hectopat
Merhaba benim C# da yaptığım bir proje var ve bu projeyi örneğin arkadaşıma vereceğim fakat sadece .exe dosyasının olmasını istiyorum setup vs istemiyorum sadece .exe dosyası internette araştırma yaptığımda ILMerge'yi gördüm fakat .net sürümü yüzünden çalıştıramadım yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Debug sürümünü vermek yerine Visual Studio içersinde Derleme ayarını "Release"'e getirip Run(F5) yapın.
Solution içerisinde "Release" isimli klasör içerisinde .exe dosyan seni bekliyor olacak.

Eğer Solution, kayıt yeri ayarını değiştirmediysen;
Users > _USER_NAME_ > source > repos içerisindedir.

Tamam bu dediğiniz klasör yolu ile kopyalama işlemi böyle bir şey istemiyorum ben sadece .exe dosyasının olmasını istiyorum DLL dosyalarını projenin içerisine gömüp saklamak istiyorum

Uygulamayı taşınabilir hale nasıl getirebilirim diye soruyorsunuz sanırım. Bu şekilde yazılımcı arkadaşlara tekrar sorarsanız cevabızı alırsınız.

Properties > Resources içerisinden DLL ve harici kütüphane dosyalarını exe'ye gömebilirisiniz(embeding).

Bizler kahin değiliz senin ne istediğin anlatabildin kadar anlayabiliriz.
"Yanlış soruların yanlış cevapları olur."

Properties > Resources içerisinden DLL ve harici kütüphane dosyalarını exe'ye gömebilirisiniz(embeding).

Bizler kahin değiliz senin ne istediğin anlatabildin kadar anlayabiliriz.
"Yanlış soruların yanlış cevapları olur."
Sorularım bana kalırsa doğru, fakat açıklayıcı olmamış şimdi fark ettim. Yazmış olduğun yöntemi daha önce denedim fakat başarılı olamadım ILMerge diye bir uygulama var biliyor musun bilmiyorum uygulama gördüğüm kadarıyla .NET 4.5 sürümünü destekliyor en fazla benim projem ise 4.7.2 bu sebeple DLL dosyalarını EXE dosyasına gömdüğüm halde açılmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı