C# ile kullanıcı & şifre ile giriş sistemi yapmak

[CODE lang="csharp" title="BUTTONA EKLENCEK KOD"] if (textBox1.Text == "KULLANCI ADI BURAYA" && textBox2.Text == "ŞİFRENİZ BURAYA")
{
MessageBox.Show("Giriş Başarılı");
}
else

{
MessageBox.Show("Hatalı Giriş");
}[/CODE]

Proje üzerine örnek resim;

1619723849955.png

Arkadaşlarında dediği gibi projenin derlenmiş .exe halini şifrelemek gerekir. Sağlam bir protector/şifreleleyici öner dersende DarksProtector v2 tavsiyemdir GitHub'da açık kaynak kodlu projesi vardı.

Konuya girmeden önce SQL üzerinden veri çekip öyle kontrol edecek sanmıştım, daha detaylı bir şey bekliyordum. 10.sınıfta if konusunu gören herkesin yapabileceği bir şey buna proje demeyin gülerler hocam. :D

Konuya girmeden önce SQL üzerinden veri çekip öyle kontrol edecek sanmıştım, daha detaylı bir şey bekliyordum. 10.sınıfta if konusunu gören herkesin yapabileceği bir şey buna proje demeyin gülerler hocam. :D
Bir şeye heves etmiş yapmış paylaşmış sen niye şimdi adamın heveslenerek yaptığı şey yüzünden adamın moralini bozuyorsun ki? İsteyen tek satır yazar paylaşır isteyen C#'ın tamamını yazar paylaşır ellerine sağlık de geç.

[CODE lang="csharp" title="BUTTONA EKLENCEK KOD"] if (textBox1.Text == "KULLANCI ADI BURAYA" && textBox2.Text == "ŞİFRENİZ BURAYA")
{
}
else

{
}[/CODE]

Eki Görüntüle 998874
buttonun rengini nasıl y
{
}
else

{
}[/CODE]

Eki Görüntüle 998874
buttonun rengini nasıl yaptınız ?

Yazılıma yeni başladığınızı görüyorum ve asla pes etmeden devam etmelisiniz. JavaScript sizin için iyi bir seçim olacaktır Vue.js, React.js gibi kütüphaneleri kullanarak Frontend'de kendinizi geliştirebilirsiniz. React .js ile devam ederseniz React Native ile mobil dünyasına giriş yapmanız kolay olacaktır. Böyle girilen değerlerin kontrolü için API kullanmalısınız, veritabanınız olmalı, MongoDB, Express, React, Node.js (mern) sizin için React'ı çözdükten sonra seçim olabilir. Bunun için Udemy'den kurslar bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda API endpoint yerine Graphql'e geçiş yaparak ilerleyebilirsiniz. Bunların hepsi bir tercih tabii :)

Geri
Yukarı