C ile nasıl ilerleme kaydedilir?

2mirez

Hectopat
Makine müh. Okuyacağım onun öncesinde C öğreneyim dedim ve bir kanalı izliyorum. Şu an 10 videosu falan kaldı. Gelelim asıl soruya. Bundan sonra ne yapmalıyım? Projelerle uğraş diyeceksiniz haklısınız fakat ne tür şeylerle uğraşmalıyım bilmiyorum. Önce projeleri kopyalayıp sonra mı kendim yazmaya çalışayım yoksa şunu yap dediğiniz bir şey var mı? Video önerilerine de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alıştırma yaparak izlemeliydin, öyle proje olmakta zorunda değil. Basit kodlama gerektiren öğrendiğin şeyi içeren şeyler olsa yeterli.

O 45 videoda C,C#,Python gibi saçma videolardan hiçbir şey öğrenemezsiniz. Gerçek dil büyük bir proje bulursunuz onu yaparken karşılaştığınız sorunları çözerken öğrenilir. Adam 2 dakikada öğreneceğiniz mantıksal operatörleri kalkmış 40 dakikada anlatıyor aynısı 9.sınıftaki mantık konusu zaten.

Algoritma öğren gerisi syntax zaten.

Aramızda kaç makine mühendisi var ki? Sana uygun cevaplar verebilsin.

Makine mühendisi olmasına gerek yok hocam gömülü sistemler üzerine uğraşacağım öncelikle bu yüzden yol gösterebilecek biri var mıdır diye öyle yazdım.

Alıştırma yaparak izlemeliydin, öyle proje olmakta zorunda değil. Basit kodlama gerektiren öğrendiğin şeyi içeren şeyler olsa yeterli.

Öyle yapmaya çalışıyorum hocam. Basit hesap makineleri vs. yeni olanlar için yapılabilecek ne varsa uğraşıyorum.

O 45 videoda C,C#,Python gibi saçma videolardan hiçbir şey öğrenemezsiniz. Gerçek dil büyük bir proje bulursunuz onu yaparken karşılaştığınız sorunları çözerken öğrenilir. Adam 2 dakikada öğreneceğiniz mantıksal operatörleri kalkmış 40 dakikada anlatıyor aynısı 9.sınıftaki mantık konusu zaten.

Algoritma öğren gerisi syntax zaten.
benim izlediğim kanal 4-10dk arası anlatıyor ve basit projeler gösteriyor alıştırma için.

Konu çok saptı. Projelere ulaşabileceğim güzel bir site var mıdır diye sorayım en iyisi. 1 2 tane site var elimde ama başka kaliteli kaynak varsa yararlanmak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı