C# İle Program Yazmak

clejXXX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, C# bilgim orta düzeyde ama artık program yazmak istiyorum örneğin hacking forumlarındaki insanlar DDoS atmanın programını yazıyorsa, ben de öyle bir şeyler yazmak istiyorum. Bunun mantığını, kavramını nasıl öğrenebilirim? ( Hacking'e merak sarmadım bu arada hedefim, siber güvenlik uzmanı olmak veya Freelance çalışmak.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Siber güvenlik uzmanı olabilmen için Türkiye'de okullar mevcut. C# nesne tabanlı programlama dilidir. Siber tarafında genel olarak python, javascript gibi diller tercih ediliyor. Tabi yanında Linux işletim sisteminide yalayıp yutman gerekmekte.

Danışman olarak çalışmak için gerçekten çok fazla bilgiye sahip olman gerekmekte. Eğer üniversite öğrencisi değilsen belirli okullarda "bilgi güvenliği" bölümü mevcut oralara yönelebilirsin.

Siber güvenlik uzmanı olabilmen için Türkiye'de okullar mevcut. C# nesne tabanlı programlama dilidir. Siber tarafında genel olarak python, javascript gibi diller tercih ediliyor. Tabi yanında Linux işletim sisteminide yalayıp yutman gerekmekte.

Danışman olarak çalışmak için gerçekten çok fazla bilgiye sahip olman gerekmekte. Eğer üniversite öğrencisi değilsen belirli okullarda "bilgi güvenliği" bölümü mevcut oralara yönelebilirsin.
Hacking işini çözmek istiyorum ilk olarak. Verdiğim örnek, tamamen alakasız bir örnekti. Mesela o tür programları THT'de paylaşıma açıyorlar, onu nasıl yapıyorlar yapmak için hangi kitapları okumak, uygulamak gerekli onu sormuştum.

Alakasız bir örnek vermemiş kesinlikle. İlk olarak hacking işini çözmek istiyorum demişsin ancak bu kibir ile biraz zor söylemedi deme :) Yazılım yine kolay, halledilir. Asıl zor olan kısım Ağ Sistemleri.
Ağ ve işletim sistemleri konusunda uzman olmadan hack yapman, bu amaçlı yazılım geliştirmen zor, ancak çalarak olur.

DDoS dediğin şey hedefe yani alıcıya yüklü olarak paket gönderimi sağlamak ile sağlanan bir saldırı biçimi. Hedef sunucunun sahip olduğu veri yolu trafiğini kitleme amaçlı bir sistem. Hayali yoğunluk yaratan bir sistem. Aslında fiziksel bir yoğunluk yaratıyor ancak talep hayali yalnızca.

Ancak tek bir sistem üzerinden gelen sayısız isteğe de karşılık vermiyor alıcının ağ güvenlik duvarı. Bu kadar amatör değil güvenlik duvarları. DDoS önleme amaçlı tek sunucudan gelecek belirli süre içerisindeki istek sayısı bile belirlidir zaten.

Bu yüzden ağ alt yapısı ile birbiriyle iletişim halinde olan farklı saldırı kaynaklarına da sahip olmak gerekiyor. Bilmeden yüklediğin bir yazılım ile tanımadığın birinin DDoS saldırısına ortak olabilirsin ve bunu fark etmeyebilirsin. Haliyle ciddi bir saldırı tek kaynaktan sağlanamaz asla.

En büyü DDoS saldırılarına bakacak olursak ; Dünya genelinde her kıtadan yoğun bir talep olduğunu görürsün ; DDoS amaçlı kullanılan kaynak botların en fazla aktif olduğu anda saldırının yapıldığını görürsün. Botlar uyurken değil, en fazla ayakta olduğu vakit saldırının gerçekleştiğini görürsün çoğu zaman.

Ve bu işler, sana yardımcı olmaya çalışan insanları dinlemeyerek olmuyor maalesef. Yazdığın uygulamayı bot olarak kullanacağın sistemlere atarken virüs olarak algılanmaması için bile kriptolama anlamında bilgili biri olman gerekiyor, aksi taktirde botlara bile sahip olamazsın.

Hocam C# falan yorma kendini.. debugger.. compiler..editor araclari kullanmalisin.. c# yani saygimiz sonsuz da.. Teknoloji üretmek için en eski teknolojileri kullanmak zorunda degilsin :)

Hocam C# falan yorma kendini.. debugger.. compiler..editor araclari kullanmalisin.. c# yani saygimiz sonsuz da.. Teknoloji üretmek için en eski teknolojileri kullanmak zorunda degilsin :)

Sonuna kadar haklısın. Ayrıca IBM kuantum bilgisayarlar üzerinde çalışıyor. Microsoft'ta Q# dilini yazmaya başlamış bile belki geleceğin dillerinden biri olabilir Q# :)

C# ile yani nesne tabanla bir dil ile GUIyi de kullanarak mini uygulamalar yapabilirsin amaca yonelik. Mesela bi arkadaşım bi taksi durağı icin taksicilerin giriş cikis saatlerini kontrol eden bi uygulama yazmisti. iyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı