Çözüldü C# ile şifremi unuttum kısmı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba ben otomasyon yazdım her şey tamam ama SQL data kısımlarını biraz internet yardımıyla yaptım fakat şifremi unuttum kısmında kaldım en son. Şekildeki kod son hali sorun ise şu; veri tabanındaki ilk kayıdı referans alıyor sadece doğruysa istediğim işlemi yapıyor ama diğer kayıtlar için doğru olsa bile yanlış diyor. Sanırım if kısmında bir mantık hatası olabilir.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 348
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Form1_Load eventi formun açılışında çalışır. Forma çift tıklarsanız kod kısmında yeni bir void açılacak. _Komut.Connection = _Baglanti; kodunu onun içine yazın. Şunları ise public alana yazın:

SqlConnection _Baglanti = new SqlConnection("veritabanı adresi");
SqlCommand _Komut = new SqlCommand();
SqlDataReader _Okuyucu;
Bu kodda şöyle bir hata var: Kullanici_Adi=@Kullanici_Adi yapmışsınız. Aynı şekilde mail ve şifreyi de. Ama bunlara değer vermemişsiniz.
"_Komut.CommandText" şeklinde başlayan satır ile _Okuyucu = Komut.ExecuteReader(); satırı arasına şunları yazın:
_Komut.Parameters.AddWithValue("@Kullanici_Adi", KULLANICI ADI TEXTBOX İSMİ);
_Komut.Parameters.AddWithValue("@Mail", MAİL TEXTBOX İSMİ);
_Komut.Parameters.AddWithValue("@Sifre", ŞİFRE TEXTBOX İSMİ);

Bir de kodları gönderirken sol taraftaki satır numaralarının görünmesine dikkat edin. Hangi satırda değişiklik yapmanız gerektiğini söylemek daha kolay oluyor.
işte textbox değerleri yok Doğrulama ekranında. Diğer formdan çekmeye çalıştım (Formun adı SifremiUnuttum)
_Komut.Parameters.AddWithValue("@Kullanici_Adi", SifremiUnuttum.textBox1.Text);
_Komut.Parameters.AddWithValue("@Sifre", SifremiUnuttum.textBox2.Text);
şeklinde fakat doğru şekilde çağıramadım sanırım. Ve şifrenin hiç textBoxu yok burda kafam karıştı biraz...

Şifreyi hiç yazmayın. Çünkü zaten şifresini unutan biri için yapıyorsunuz bunu. Şifre ile ilgili kısmı kaldırın. Bu arada şimdi yatacağım fakat sorunuz varsa gün içerisinde cevaplamaya çalışırım. İyi geceler.

Şifreyi hiç yazmayın. Çünkü zaten şifresini unutan biri için yapıyorsunuz bunu. Şifre ile ilgili kısmı kaldırın. Bu arada şimdi yatacağım fakat sorunuz varsa gün içerisinde cevaplamaya çalışırım. İyi geceler.
Çok teşekkürler sorunu çözdüm iyi uykular...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı