C# İle Veritabanlı Oluşturulan Program Başka Bilgisayarda Nasıl Çalışır?

Merhabalar,

ben Access veritabanı ile C# kullanarak bir uygulama yaptım. Bu uygulamayı başka bilgisayarda nasıl çalıştırırım? Çünkü bağlantı oluştururken veritabanı dosyasının yolunu benim PC'ye göre ayarladım. Programın yükleneceği bilgisayardaki alan ne ise onu belirtmem gerekecek. Ayrıca okuldaki PC'de belirttiğimde hata veriyordu. Kaydettiğim halde benim PC'deki yolu gösteriyordu. Bu konuda bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Kullanılacak dosyaların yolunu hedeflerken "C:\Users\Kullanıcı Adı" şeklinde ifade belirtirsen farklı istemcilerdeki bilgisayar adı farklı olduğu için veya program dosyalarını farklı bir noktaya kopyaladığın için verilere ulaşamaz haliyle.

Eğer X klasörü içerisinde uygulama dosyan ve bu klasör içerisindeki Y klasöründe de program dosyaların varsa; "Y Klasörü\Program dosyaları" şeklinde hedef belirtmen gerekir.
-----
SSD arızası nedeniyle yeni diske geçtiğim için Visual Studio kurulu değil ancak aşağıdaki görsel yeterince açıklayıcı olsa gerek. Dosyanın özellikler kısmından ulaştığımız konum bilgisini kullanmıyoruz kısacası. Kendini uygulama dosyasının yerine koyup; hedef dosyaya doğru rota çiziyorsun hepsi bu. Bu yüzden uygulama dosyasından içeri yerleştir dosyaları, dışarı yerleştirirsen ulaşması biraz daha zor olur; onun da fonksiyonları var ancak kafanı karıştırma. Aşağıdaki örnekteki gibi uygulama dosyasının yanına klasör açık; gerekli görsel ve dökümanları bu klasörler içerisinde saklayabilir ve ulaşabilirsin.

2.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı