C++ ile Wi-Fi ismi öğrenmek

Tamamdır sorunum çözüldü sayenizde çok teşekkür ederim.
Visual Studio'da üst kısımda Debug ve X86 yazar. Onun yanında local Windows debugger var. Yukarıdaki menülerde Debug kısmının hemen altında.

Peki son bir soru bu Wi-Fi ismini öğrendikten sonra onu komut isteminde bir komutta kullanmak istiyorum. Mesela WLAN set profileparameter name="wifiismi" cost=unrestricted. Burada wifiismi yerine onu yazmak istiyorum System("") fonksiyonunda yapamadım nasıl yapabiliriz? Veya başka yolu var mıdır?

Son düzenleme:
Tamamdır sorunum çözüldü sayenizde çok teşekkür ederim.

Peki son bir soru bu Wi-Fi ismini öğrendikten sonra onu komut isteminde bir komutta kullanmak istiyorum. Mesela WLAN set profileparameter name="wifiismi" cost=unrestricted. Burada wifiismi yerine onu yazmak istiyorum System("") fonksiyonunda yapamadım nasıl yapabiliriz? Veya başka yolu var mıdır?
system() fonsiyonu const char bir değişken talep eder. Eğer bulduğunuz bir ismi string değişkenin üzerine kayıt edebilirseniz dönüştürmek çok kolay.
C++:
// diyelim ki string isim değişkenine atama yaptıktan sonra

const char* system_command = isim.c_str();
system(system_command);

// bu şekilde system() fonsiyonunun içeriğini değiştrebilirsiniz.
/* system() fonksiyonu içinde dos komutları çalıştırılır yani örnek verecek olursam bir
text dosyasını açmak için yapmanız gereken*/

string textfileName = "wifi.txt";
string textfileCMD = "start " + textfileName; /* starttan sonra bir boşluk bırakmak önemli yoksa komut birleşir */
const char* txt_cmd = textfileCMD.c_str();
system(text_cmd);
//hali hazırda çalıştığınız directoryde wifi.txt adından bir dosya varsa bu dosyayı açar.
// kullanıcı girişiyle de değişken alıp aynı işlemleri yapabilirsiniz.
// eğer başka bir directory kullanıcaksanız konu üzerinde bir önceki paylaştığım kodda nasıl yapılacağı var.
NOT: Bu yazdığımız kod sadece windows için . Diğer işletim sistemleri için değiştirilmesi gerekir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı