C# Kare Kök Ekrana Yazdırma

C# klavyeden girilen sayıya kadar olan mükemmel sayıları ekrana yazdıran program. soru bu kare kök sorusunu ben zaten çoktan yaptım da bu soruyla 1 haftadır boğuşuyorum

Yardım Edebilecekmisiniz
Mükemmel sayıların slgoritması nedir ? Biliyor muyuz ? Biraz araştırmam lazım. Yani neye göre gidiyor ?

Sanırım şu şekilde gidiyor : Doğru mu ?
p = 2: 21(22−1) = 6
p = 3: 22(23−1) = 28
p = 5: 24(25−1) = 496
p = 7: 26(27−1) = 8128.

Java ile yaptım internette algoritmasını buldum şimdi C# a çevirip atıyorum size tamam mı ?
1dk 'ya hazır.

Buyurun :
https://ghostbin.com/paste/nuxm7/raw

Mükemmel sayıların slgoritması nedir ? Biliyor muyuz ? Biraz araştırmam lazım. Yani neye göre gidiyor ?

Sanırım şu şekilde gidiyor : Doğru mu ?
p = 2: 21(22−1) = 6
p = 3: 22(23−1) = 28
p = 5: 24(25−1) = 496
p = 7: 26(27−1) = 8128.

Java ile yaptım internette algoritmasını buldum şimdi C# a çevirip atıyorum size tamam mı ?
1dk 'ya hazır.

Buyurun :
https://ghostbin.com/paste/nuxm7/raw
Çok teşekür ederim hocam ama bir ricam var burada daha öğrenmediğim komutlar var bunu daha giriş seviyesinde while ile yapabilirmisiniz

Çok teşekür ederim hocam ama bir ricam var burada daha öğrenmediğim komutlar var bunu daha giriş seviyesinde while ile yapabilirmisiniz
Görmesiğiniz ne varsa açıklayayım.
Eğer for döngüsünü görmedim dersenizde bence while den önce görmeliydiniz. For önemlidir.
Başka bilmediğiniz varsa sorabilirsiniz.

Görmesiğiniz ne varsa açıklayayım.
Eğer for döngüsünü görmedim dersenizde bence while den önce görmeliydiniz. For önemlidir.
Başka bilmediğiniz varsa sorabilirsiniz.
for u if i vs gördüm en son do while yi görddüm ve ödevimi do while ile yapmam gerekiyor hem bu program if ve for ile çok daha basit bir biçimde yapılabiliyor.
açıkcası bu programı do while ile yapabilirmisiniz.

for u if i vs gördüm en son do while yi görddüm ve ödevimi do while ile yapmam gerekiyor hem bu program if ve for ile çok daha basit bir biçimde yapılabiliyor.
açıkcası bu programı do while ile yapabilirmisiniz.
Evet yazılabilir.
Şu anda yapamam ama yardımcı olmaya çalışıyım.
Sen sadece for döngülerini while ye döndürmek istiyorsun. For daki atamaları while dışına yaz mesela int a =0 daha sonra while parantezine kuralı yaz örneğin a<sayi gibi son aritmatik arttırmayıda while döngüsü içinde en sona yaz bu kadar örneğin ++a gibi.
Kendinizde yapabilirsiniz sanırsam. Anlamadığınız bölüm olursa sormaktan çekinmeyin.

Evet yazılabilir.
Şu anda yapamam ama yardımcı olmaya çalışıyım.
Sen sadece for döngülerini while ye döndürmek istiyorsun. For daki atamaları while dışına yaz mesela int a =0 daha sonra while parantezine kuralı yaz örneğin a<sayi gibi son aritmatik arttırmayıda while döngüsü içinde en sona yaz bu kadar örneğin ++a gibi.
Kendinizde yapabilirsiniz sanırsam. Anlamadığınız bölüm olursa sormaktan çekinmeyin.
ben yaptım fakat birkaç küçük hata var siz yazipta gönderir mısınız saat 12 ye kadar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı