C++ kitap onerisi

Hocam Amazon'da bu kitaplar daha ucuz.

Bölüm mü okuyorsunuz yoksa kendiniz dışarıdan hobi olarak alaylı yönden mi bu iş için araştırma yapıyorsunuz ona göre bir şey önerelim

Hobi olarak ciddi yapiyorum diyelim.

Yazılımı dışarıdan öğrenen ve sonra C. E. Okuyan biri olarak söylüyorum ki bende dahil yazılıma dışarıdan başlayanların yaptığı hatalardan biri kesinlikle kitap almak oluyor.

Bir program geliştirmek için teori sizce bu kadar önemli mi? Gerçek hayatta bir işe yarıyor mu?

Ben sizin yerinizde olsam boş veririm kitap mitap sürekli kod yazmaya çalışırım. Zaten kitaptaki her şeyi çok hızlo bir şekilde Google da bulabiliyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımı dışarıdan öğrenen ve sonra C. E. Okuyan biri olarak söylüyorum ki bende dahil yazılıma dışarıdan başlayanların yaptığı hatalardan biri kesinlikle kitap almak oluyor.

Bir program geliştirmek için teori sizce bu kadar önemli mi? Gerçek hayatta bir işe yarıyor mu?

Ben sizin yerinizde olsam boş veririm kitap mitap sürekli kod yazmaya çalışırım. Zaten kitaptaki her şeyi çok hızli bir şekilde Google da bulabiliyorsunuz.

Linux uzerinde C++ ile nasıl socket programlama yapilacagini aciklayici sekilde anlatan birini bulamadim sahsen.
Manlari kullan diyebilirsiniz fakat orada da adam akilli aciklamiyorlar.
Mantigini ogrenmedigim bir seyi kopyala yapistir gibi kullanmak mantikli gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Programlama dili kitapla öğrenilmez, günümüzde internette istemeyeceğin kadar çok kaynak var hepsini incelemeye ömrün yetmez, üstelik teknoloji sürekli geliştiği için bugün aldığın kitap 3 5 ay sonra güncelliğini yitirir. Bunun için kitap almanı kesinlikle önermiyorum, illaki kitap almak istiyorsan 'Clean Code - Robert C. Martin' buna bak.

Linux uzerinde C++ ile nasıl socket programlama yapilacagini aciklayici sekilde anlatan birini bulamadim sahsen.
Manlari kullan diyebilirsiniz fakat orada da adam akilli aciklamiyorlar.
Mantigini ogrenmedigim bir seyi kopyala yapistir gibi kullanmak mantikli gelmiyor.
Başka projeleri incelemeyi denediniz mi? Github'da tonlarca proje var elbet işine yarayacak bir tane çıkardı.

Geri
Yukarı