"C:\Kullanıcılar\Ahmet tarık" klasör adı nasıl değiştirilir?

Kullanıcılar bölümünden kendi ismini değiştirirsen kendiliğinden değişecektir. SS ile anlatırdım da, Windows kurulu değil. :(

Yönetici adını değiştirme​

Yönetici adını değiştirmek için:

1. Görev çubuğundaki arama kutusuna Bilgisayar Yönetimi yazın ve listeden seçin.
  2. Yerel Kullanıcılar ve Gruplar'ın yanındaki oku seçerek genişletin.
  3. Kullanıcılar'ı seçin.
  4. Yönetici'ye sağ tıklayın ve Yeniden adlandır'ı seçin.
  5. Yeni bir ad yazın. Bu adı değiştirmek için yönetici olmanız gerektiğini unutmayın.
Kaynak:

Malesef, değiştirme amacım "Ahmet Tarık" kelimesindeki "ı" harfi, Denetim Masası'ndan ismi değiştirdim fakat klasörde değişmedi.

Malesef, değiştirme amacım "Ahmet Tarık" kelimesindeki "ı" harfi, Denetim Masası'ndan ismi değiştirdim fakat klasörde değişmedi.
Baya uzun bir yöntemini buldum, değmez bence. Tabiiki de siz bilirsiniz ama.

2. İsmini değiştirmek istediğiniz hesaptaki oturumu kapatın ve oluşturduğunuz veya daha önceden var olan yönetici hesabınızla oturum açınız

3. C\Kullanıcılar yolunu izleyerek ismini değiştirmek istediğiniz hesaba ait klasörü bulun ve ismini değiştiriniz

4. Windows + R tuşlarına basın ve açılan pencereye regedit yazıp Enter'a basınız

5. Açılan Kayıt Defteri penceresinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList yolunu izleyiniz

6. Sol tarafta ProfileList anahtarının alt anahtarları arasında bazı anahtarlar göreceksiniz. Bu numaralara sırayla tıklayarak sağ taraftan hangi hesaba ait olduklarını kontrol ediniz. Değiştirmek istediğiniz hesaba ait numarayı bulduğunuzda ProfileImagePath anahtarına çift tıklayınız ve C\Users\Kullanıcı hesabınızın eski ismi olan adresi C\Users\Kullanıcı hesabınızın yeni ismi olarak değiştiriniz

7. Kayıt Defterinden çıkış yapınız.

8. Oturumu kapatınız

9. İsmini değiştirdiğiniz hesapta oturum açınız

10. Kullanıcı hesabınızın ismini değiştiriniz

11. Windows + R tuşlarına basınız ve açılan pencereye netplwiz yazıp Enter'a basınız ve ardından Özellikler tuşuna tıklayınız

12. Kullanıcı adı kısmındaki eski ismi yeni isim ile değiştirdikten sonra Tamam'a basarak pencereyi kapatınız

13. Tamam'a tıklayarak netplwiz penceresini kapatınız

Kaynak:

Şimdi deneyeceğim.
Merhabalar ben neden yaptım bilmiyorum ama yeni kullanıcı açmadan hemen direk asıl hesabımdan denedim bu işlemi neredeyse kişisel dosyalarımı kaybediyordum ancak düzelttim, neyse şimdi tekrar deneyeceğim. Bu arada teşekkürler bilgi verdiğiniz için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı