C# mı, C++ mı?

Kavin

Kilopat
Daha fazla  
Selam. Python öğrendikten sonra projeme bir tık daha yaklaşmış oldum. Yazılıma Python ile başladım ve şu an projem için C# veya C++ arasında kaldım. Projem 2D bir oyun üzerine. Grafik falan önemli olmayacak çerezlik bir oyun olacak ama ilerletmeyi düşünüyorum. 2D için Unity Engine düşündüm sizce uygun mudur? Unity için C# öneriyorlar ama Unreal Engine'de C++. Sizce 2D için Unity mi Unreal Engine mi kullanmalıyım? C# öğrenip Unity üzerinden mi ilerlemeliyim yoksa C++ ile Unreal Engine mi? Bu ilk projem ve Python'u yeni bitirdiğim için zor bir dilden başlayıp hevesimi söndürmeyi istemiyorum öğrenmesi kolay olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
C# daha kolaydır ama güçlüde bir dildir. Unity 2D için yeterli, UE4 daha fazla yeterli. Yani görsellik anlamında UE4 öneririm, C++ güçlü ama C# a oranla daha zor dil. Unity ile de gayet guzel gorsellere sahip oyunlar yapabilirsiniz. Unity ile daha kisa zaman da iyi oyunlar ortaya cikarabilirsiniz lakin UE4 ile grafiksel anlamda daha iyi oyunlar yapabilirsiniz.

Onerim C# ve Unity ikilisi olur.

C# daha kolaydır ama güçlüde bir dildir. Unity 2D için yeterli, UE4 daha fazla yeterli. Yani görsellik anlamında UE4 öneririm, C++ güçlü ama C# a oranla daha zor dil. Unity ile de gayet guzel gorsellere sahip oyunlar yapabilirsiniz. Unity ile daha kisa zaman da iyi oyunlar ortaya cikarabilirsiniz lakin UE4 ile grafiksel anlamda daha iyi oyunlar yapabilirsiniz.

Onerim C# ve Unity ikilisi olur.

Dostum teşekkürler cevabın için. Peki C# için bir kaynak önerin var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı