C# mı, C mi?

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Abilerim kardeşlerim merhaba. Ben lise 3 öğrencisiyim. Hep bilgisayara ilgili bir insan olduğumdan dolayı bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Bu yüzden programlamaya da meraklıyım. Hangi dil öğrenmem gerek konusunda bir fikrim yok. Tek bildiğim web üzerine değil masaüstü üzerine gitmek. C mi daha iyi olur başlangıç için C# mı? Teşekkürler.

Bu sorduklarından bence C# ama ilk aşamada Python önerebilirim, ve senin bunlardan da önce Algoritma mantığını öğrenmen lazım. Daha sonrasında da seçtiğin bir programlama dilini iyice kavraman gerek ve daha ileride de kafandan projeler yazıp geliştirebilirsin, bu sayede birçok konu kafana oturur. Eğer başka soruların olursa sormaktan çekinme ;).

Bu sorduklarından bence C# ama ilk aşamada Python önerebilirim, ve senin bunlardan da önce Algoritma mantığını öğrenmen lazım. Daha sonrasında da seçtiğin bir programlama dilini iyice kavraman gerek ve daha ileride de kafandan projeler yazıp geliştirebilirsin, bu sayede birçok konu kafana oturur. Eğer başka soruların olursa sormaktan çekinme ;).

Phyton'u öğrenirken algoritmayı da kavramış olmaz mı?
Bildiğim kadarıyla Phyton öğrenirken Algoritma hakkında da bilgi sahibi olunabiliniyor

@Kadir Emre DEMİRAL Şöyle açıklayayım, herhangi bir programlama dilini öğrenmeden önce temel bazı terimleri ve algoritmaların nasıl yazıldığını, ne işe yaradığını kavraması daha iyi olur. Çünkü ileride bu konuları tam anlamış olması sayesinde güzel işler yapabilecek. Python veya başka bir dili öğrenirken de bahsettiğim konular lazım olacak.

@Kadir Emre DEMİRAL Şöyle açıklayayım, herhangi bir programlama dilini öğrenmeden önce temel bazı terimleri ve algoritmaların nasıl yazıldığını, ne işe yaradığını kavraması daha iyi olur. Çünkü ileride bu konuları tam anlamış olması sayesinde güzel işler yapabilecek. Python veya başka bir dili öğrenirken de bahsettiğim konular lazım olacak.
Mmm bu açıdan bakmamıştım. Bende yazılım öğrenmeye Ocak gibi başlamayı düşünüyorum (Phyton) da, Algoritma ve temel kavramlar için önerebileceğin kaynak vs. var mı? Udemy'den de olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı