C# Otomasyon için öneri

Xanteus

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Cafe otomasyonu yapıyorum Masalar adında bir formum var her masada sipariş alma kısmı var. Aklımda bir şey var ama nasıl yapacağımı ne yapacağımı bilmiyorum. İnternette araştırdım hiçbiri işime yaramadı neredeyse en son buraya yazayım belki bilen vardır dedim.

Masalar kısmında 2 tane tablom olacak(Ne kullanacağımı bilmiyorum buradada yardım lazım). Birisi SQL'deki tablomdan Kahveleri, Tatlıları falan çekecek(Bunun için buton koydum butona basınca çekmesi lazım). Diğer tablo ise bu gelen verilere 2 kere tıklayarak kendi tarafına çekecek(Kısaca Menü tablosundan sipariş tablosuna veri geçirmem lazım). Sipariş tablosunda başlıklara ekstra "adet" gelecek ve fiyatı da adetle çarpıp yazdırması lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bu yukarıda bahsettiklerimi yaptım aslında listview kullanarak ama sipariş kısmı her girip çıktığımda uygulamadan siliniyor ben SQL'e sipariş kısmını kaydetmek istiyorum böylelikle masaya oturan kişi hesabı ödeyene kadar orada kalsın siparişler. Tam olarak yapamadığım kısım bu

Not: Bu yukarıda bahsettiklerimi yaptım aslında listview kullanarak ama sipariş kısmı her girip çıktığımda uygulamadan siliniyor ben SQL'e sipariş kısmını kaydetmek istiyorum böylelikle masaya oturan kişi hesabı ödeyene kadar orada kalsın siparişler. Tam olarak yapamadığım kısım bu
Örnek bir proje yapıyordum yarıda kaldı bu tarz bir şeyden mi bahsediyorsun?

1672163941051.png

Son düzenleme:
tam olarak bu hatta doluyken kırmızı değilken yeşil falan olacak sipariş kısmını yaptınız mı acaba
Sipariş kısmını yapmamışım.
Proje eski ve benim o zamanlar pek bilgim yoktu bu yüzden performans sorunları var. Yine de sana fikir vermesi açısından kodları veririyim kendine göre ayarlarsın.

Burada yaptığım masaları listelemek. Ardından çift tıklandığında masaların altında çıkan menüdeki renklere göre misal bu masa dolu demek için kırmızı boş ise yeşil tıklanıyor.

Burada renkli butondan classa bilgiyi yoluyordum.
C#:
 VeriTabanıİşlemleri.MasaDurumu("UPDATE MasalarTablosu set MasaDurumu=@MasaDurumu where MasaİD=@MasaİD", İD, "@MasaDurumu", "BOŞ");

Burada yolladığım veriyi güncelliyorum
C#:
public void MasaDurumu(string SqlKomut, int MasaİD, string AyarAdı, string AyarKontrolu)
        {
            Connection.Baglanti.Open();
            SQLiteCommand komut = new SQLiteCommand(SqlKomut, Connection.Baglanti);
            komut.Parameters.AddWithValue(AyarAdı, AyarKontrolu);
            komut.Parameters.AddWithValue("@MasaİD", MasaİD);
            komut.ExecuteNonQuery();
            Connection.Baglanti.Close();
        }

Sipariş kısmını yapmamışım.
Proje eski ve benim o zamanlar pek bilgim yoktu bu yüzden performans sorunları var. Yine de sana fikir vermesi açısından kodları veririyim kendine göre ayarlarsın.

Burada yaptığım masaları listelemek. Ardından çift tıklandığında masaların altında çıkan menüdeki renklere göre misal bu masa dolu demek için kırmızı boş ise yeşil tıklanıyor.

Burada renkli butondan classa bilgiyi yoluyordum.
C#:
 VeriTabanıİşlemleri.MasaDurumu("UPDATE MasalarTablosu set MasaDurumu=@MasaDurumu where MasaİD=@MasaİD", İD, "@MasaDurumu", "BOŞ");

Burada yolladığım veriyi güncelliyorum
C#:
public void MasaDurumu(string SqlKomut, int MasaİD, string AyarAdı, string AyarKontrolu)
        {
            Connection.Baglanti.Open();
            SQLiteCommand komut = new SQLiteCommand(SqlKomut, Connection.Baglanti);
            komut.Parameters.AddWithValue(AyarAdı, AyarKontrolu);
            komut.Parameters.AddWithValue("@MasaİD", MasaİD);
            komut.ExecuteNonQuery();
            Connection.Baglanti.Close();
        }
renk olayıda işime yarar teşekkür ederim ama üstteki anlattığım kısım kafamı ağrıttı buna çözüm varsa çok iyi olur

renk olayıda işime yarar teşekkür ederim ama üstteki anlattığım kısım kafamı ağrıttı buna çözüm varsa çok iyi olur
Onun için ilişkilendirme yapman lazım yoksa benim gibi tek tek 4 saat yazarsın. :)

Bu video baya işine yarar. Konuyu anlaman için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin yapman gereken menü adında bir tablo oluşturmak buraya fiyatlar yiyecekler yazar.
Onların verisini çekersin fiyat ile ardından ürünleri fiyatlarına ve adetine göre çarparsın.

Onun için ilişkilendirme yapman lazım yoksa benim gibi tek tek 4 saat yazarsın. :)

Bu video baya işine yarar. Konuyu anlaman için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin yapman gereken menü adında bir tablo oluşturmak buraya fiyatlar yiyecekler yazar.
Onların verisini çekersin fiyat ile ardından ürünleri fiyatlarına ve adetine göre çarparsın.
tamamdır bir videoya bakayım teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı