C# Program Yapma

Light Yagami

Hectopat
C# ile Ninite gibi format sonrası programları indirip kuran bir program yazmak istiyorum fakat bunu nasıl yapacağım hakkında bir bilgim yok. Yardım eder misiniz? Varsa bildiğiniz video veya kaynak atabilirsiniz.

C# ile Ninite gibi format sonrası programları indirip kuran bir program yazmak istiyorum fakat bunu nasıl yapacağım hakkında bir bilgim yok. Yardım eder misiniz? Varsa bildiğiniz video veya kaynak atabilirsiniz.
Sen olaya dar açıdan bakıyorsun. İlk önce temel bileşenleri öğren. Gerisi sana çocuk oyuncağı gibi gelir.

Genelde o tarz programların mantığı internetten indirmek olmuyor. Sen tüm Setup dosyalarını, program dosyaların içerisinde bırakıyorsun. Ardından kullanıcıya arayüz de kurulmasını istediğin dosyaları gösteriyorsun. Bunu checkbox ile yaptığını varsayıyorum. Seçili olan programların setuplarını tek tek çalıştırıyorsun. Bu mantık güncellikten uzak oluyor, yani programları sürekli güncel tutamaman anlamına geliyor ancak bu seni çokta güncel olmasının gerekli olmadığı (benim için) winrar vb. programlar için güzel bir yol. Eğer güncel olmasını istiyorsan belli başlı sitelere kendin upload edip, sürekli güncelleyerek indirebilirsin. İnternetten program ile dosya indirmeyi araştırarak nasıl dosya indirildiğini görebilirsin. Eğer hala nasıl yapacağını bilmiyorsan referans kendi yaptığım Downloader programını atabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı