C# program yazma

I am Negan

Kilopat
Öncelikle bunu okuyan okumayan herkese merhaba. Bir program yazma ödevim var fakat bölümde yeni olduğum ve programlama bilgim olmadığı için yapamadım. Ödevin konusu kullanıcının girdiği doğum tarihine göre (gün/ay/yıl olarak) kullanıcıya hangi gün doğduğunu söyleyen bir uygulama yazımı ve C# ile yazmam gerekiyor. Fakat ben yapamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapacağınız işi kısımlara ayırın. İlk yapmanız gereken kullanıcıdan input almak. Sonra bir yıldan bir günü seçip her sene kaç gün ötelendiğini bulmak. (Örneğin bir yıl 365 gün olduğundan mod 365 7 ye göre 1 kalan verir. Yani her sene ayın aynı günü 1 gün ileriye gider. 4 senede bir artık yıl olduğundan 2 gün ileriye gider). Doğum tarihiniz kaç sene önceyse o kadar gün erteleyin ve sonucu elde edin. Kodda bunları uygulayamadığınız kısımlarda yardım isteyin

DateTime.Now.DayOfWeek metodu işinizi görecektir. Basit bir örneklendirirsek:
C#:
//Tarih girisi:
Console.Write("Tarih girin (or. 12/07/1992): ");

//Girilen degiskenin tarih degiskenine sinifina atama:
DateTime now = DateTime.Parse(Console.ReadLine());

//Girilen tarih degiskeninin gununu belirtme:
string s = now.DayOfWeek.ToString();

//Yazdirma
Console.WriteLine(s);

C#:
//Tarih girisi:

//Yazdirma
Console.WriteLine(s);
Aa böyle bir metot olduğunu hiç bilmiyordum ben. Ama ödev olarak verdilerse algoritmasını da isteyebilirler bence.

Aa böyle bir metot olduğunu hiç bilmiyordum ben. Ama ödev olarak verdilerse algoritmasını da isteyebilirler bence.
Tamamen kendisine kalmış bir iş. Bu metod neymiş, ne işe yarıyormuş diye araştırmadan teslim ederse muhtemel hocası çakacaktır. Şimdi aklıma geldi, muhtemel algoritma olarak isteyebilir. Onu da bi' zahmet araştırsın. :)

Konsol üzerinden mi yapacaksınız?
Aynen konsol üzerinden.
Tamamen kendisine kalmış bir iş. Bu metod neymiş, ne işe yarıyormuş diye araştırmadan teslim ederse muhtemel hocası çakacaktır. Şimdi aklıma geldi, muhtemel algoritma olarak isteyebilir. Onu da bi' zahmet araştırsın. :)
Yok algoritmasını felan hazırladım. Birkaç program yazdım ama gün kısmını bulamadım eve geçince silmediysem kendi yazdıklarımıda atarım buraya.
C#:
//Tarih girisi:

//Yazdirma
Console.WriteLine(s);
Teşekkür ederim.

Son düzenleme: