C# Programlamaya Başlamak

muhendiskedibey

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Isparta - SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf
Arkadaşlar ben lise son sınıf öğrencisiyim ve yavaştan bir programlama diline başlamak istiyorum çünkü ben bilg. müh. veya yazılım müh. düşünüyorum. Yazın evde genelde boş olacağım için üniversiteye gitmeden bir şeyler öğrenmek istiyorum. İlk defa programlamaya başlayacağım için C# seçtim sizce doğru mu? Bir de C# için iyi bir kaynak önerebilir misiniz? Kitap, site vs.

c# a başlayıp öğrenebilirsin fakat ezber olur bu. Programlama mantığını kavraman için önce algoritma sonra c++ ile başlamanı öneririm.
Hortlatmak gibi olacak ama C++ çok övülmeye başlandı. Bakın yaşım 13 İngilizcem kötü sayılmaz ve C# için (abartı ama anlarsınız ya) İngilizce bilmen yeterli. Tabiki Unity 3D için C#'dan bahsediyorum. Ama ne kadar farklı olabilir ki?

Tavsiyem algoritma ve veri yapılarını daha iyi kavrayabilmek için C ve ya C++ ile başlamaktır. Daha sonra C#'a geçince zaten temeldeki bir çok sorun ortadan kalkmış olacak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı