Çözüldü C# saat sorusu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Acı Rakı

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar C# ile bir form uygulaması yapıyorum, ama şunu da eklemek istiyorum; eğer gerçek bilgisayar saati 20:00 ise label da "iyi akşamlar" yazsın eğer saat 20:00'den erkense "iyi günler" yazmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Bana "şunu şunu araştır" demeyin bulamadım çünkü.

Çözüm
Arkadaşlar C# ile bir form uygulaması yapıyorum, ama şunu da eklemek istiyorum; eğer gerçek bilgisayar saati 20:00 ise label da "iyi akşamlar" yazsın eğer saat 20:00'den erkense "iyi günler" yazmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Bana "şunu şunu araştır" demeyin bulamadım çünkü.
C# içinde saat bilgisini almak için "DateTime.Now" kullanabilirsiniz. Örnek olarak, aşağıdaki kod parçacığı saat bilgisini alır ve eğer saat 20:00 veya daha sonra ise "iyi akşamlar" yazdırır, aksi halde "iyi günler" yazdırır:
C#:
DateTime now = DateTime.Now;
if (now.Hour >= 20)
{
    label1.Text = "iyi akşamlar";
}
else
{
    label1.Text = "iyi günler";
}

Bu kodu formunuzun ilgili yerine yerleştirmeniz gerekir.
C# içinde saat bilgisini almak için "DateTime.Now" kullanabilirsiniz. Örnek olarak, aşağıdaki kod parçacığı saat bilgisini alır ve eğer saat 20:00 veya daha sonra ise "iyi akşamlar" yazdırır, aksi halde "iyi günler" yazdırır:
C#:
DateTime now = DateTime.Now;
if (now.Hour >= 20)
{
    label1.Text = "iyi akşamlar";
}
else
{
    label1.Text = "iyi günler";
}

Bu kodu formunuzun ilgili yerine yerleştirmeniz gerekir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı