C# seri port projesi nasıl yapılmalı?

Daha fazla  
Öncelikle herkese kolay gelsin başarılar diliyorum.
Elimde bir proje var 1 hafta içinde yapmam lazım ama konu hakkında fazla bilgim yok yardımlarınızı bekliyorum.
Projemiz şöyle;
Seri port üzerinden okunan verileri datagridview'de gösteren ayrıca harita üzerinde konumlarını bana gösteren, haritanın altında buton ekleyip koordinat gir dediğimde veri tabanına ekleyip haritada koordinatı işaretleyen bir C# uygulaması lazım. GPS gibi düşünelim elimde halihazırda Arduino programında yazılmış sistem var. Ben sadece C# uygulamasını yapmam lazım bana yol gösterecek arkadaşlarım hocalarım varsa yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum.
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer gerekli şartları sağlarsanız (ücret gibi) yardımcı olabilirim. Çünkü sıfırdan yapmanız gerekecek gibi görünüyor. Eğer projenizi yaptıktan sonra ya da yaparken takıldığınız yerde gelip soru sorarsanız o zaman ücretsiz yardımcı olacak arkadaşlar mutlaka olacaktır, ki buranın amacı da insanlara yardımcı olabilmek.😊

Eğer gerekli şartları sağlarsanız (ücret gibi) yardımcı olabilirim. Çünkü sıfırdan yapmanız gerekecek gibi görünüyor. Eğer projenizi yaptıktan sonra ya da yaparken takıldığınız yerde gelip soru sorarsanız o zaman ücretsiz yardımcı olacak arkadaşlar mutlaka olacaktır, ki buranın amacı da insanlara yardımcı olabilmek.😊

Öncelikle teşekkür ederim projeye başladım ben bazı takıldığım yerler oldu hala çözemedim sensörden gelen veriyi uyarı şeklinde gmap üzerinde göstermem lazım ben belirli koordinatlara sensör yerleştirdim varsayalım sensör algılama yaptığında bana belirlenen koordinatta işaretçi aracılığı ile uyarı verecek sesli ve görsel(hareketli marker olabilir mesela)

Bir veriyi çözümlemen için sana gereken şey parser ismindeki bir hede. Parser'ı yazdıktan sonra işin zaten çok kolay olur.

Mesela Arduino sana seri yolundan böyle gönderiyor veriyi:

Kod:
__GPS__{
    LATITUDE: 25.8800
    LONGTITUDE: 34.5643
}

Sen bu veriyi nasıl çözümlersin?

Bir veriyi çözümlemen için sana gereken şey parser ismindeki bir hede. Parser'ı yazdıktan sonra işin zaten çok kolay olur.

Mesela Arduino sana seri yolundan böyle gönderiyor veriyi:

Kod:
__GPS__{
 LATITUDE: 25.8800
 LONGTITUDE: 34.5643
}

Sen bu veriyi nasıl çözümlersin?

GPS bana bu konumu göndermiş

Geri
Yukarı