Çözüldü C# "System.IndexOutOfRangeException, Dizin dizi sınırlarının dışındaydı" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak C

Hectopat
soru.PNG

Veri Tabanından veri okurken dizin dizi sınırlarının dışındaydı hatasını veriyor.Nerde yanlışım var? Yardımcı Olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
"i" adındaki değişkeni neden kullandığınızı anlamadım. Onu kaldırın tamamen. If koşulunun içindeki ifade de eposta == read["SütunAdı"].ToString() olmalı.

Burada "SütunAdı" veritabanından okurken hangi sütundeki değeri çekeceğinizi belirtecek. O sütunun adını yazmalısınız.
"i" adındaki değişkeni neden kullandığınızı anlamadım. Onu kaldırın tamamen. If koşulunun içindeki ifade de eposta == read["SütunAdı"].ToString() olmalı.

Burada "SütunAdı" veritabanından okurken hangi sütundeki değeri çekeceğinizi belirtecek. O sütunun adını yazmalısınız.

Çözüm
While döngüsü yerine ForEach döngüsü kullanmayı deneyin. Ayrıca 2 tane string değişkenin aynı olup olmadığını kontrol etmek için if (eposta.Equals(yazı değişkeni)) gibi bir yapı kullanmanız daha mantıklı olur.

Tamamdır Teşekkür Ederim.Gereksiz değişken kullanma hastalığım var nedense :D

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı