Çözüldü C# Timer sonrası komutlar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zevahir

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar C#'ta Timer'ın Interval değerini 1000 yapıyorum. Daha sonra butona tıklayınca Timer1 nesnesini başlatmak için timer1.start diyorum. Sonrasında Timer'ın Interval değeri 57000 olduğunda aşağıdaki kodları çalıştırmak istiyorum. Acaba nerede hata yapıyorum? Kodlarım çalışmıyor bir türlü. Acaba Timer1 başlattıktan sonra Interval değerini artırmak için ek bir kod mu yazmam gerekiyor?

C#:
private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
        {

if (timer1.Interval == 57000)
            {

timer1.Stop();
                button1.Visible = true;
                pictureBox1.Visible = false;
                label1.Visible = false;

}

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodların tamamını göremediğimden ve tam amacını bilmediğinden tam bir çıkarım yapamasam da sanırım Timer'ın Interval değerini her Tick'te, yani her Timer bir kez çalıştığında artan bir değer olarak mı düşündünüz? Interval Timer'ın çalışma sıklığıdır. 1000 değeri, 1000 milisaniyede bir, yani 1 saniyede bir anlamına gelir. Timer'ın çalışması üzerinden 57 saniye de geçse Timer'ın çalışma sıklığı siz değiştirmedikçe sabittir, örneğin 1000'dir.
Eğer kaç kez çalıştığını görmeye çalışıyorsanız, basit olarak bir değişken oluşturup Timer'ın Tick Event'i içerisine değişkeni bir arttıracak kodu yazıp daha sonra bu değişkeni kontrol edebilirsiniz.
Yanlış anladıysam kusura bakmayın.

Ne yapmaya çalışıp yapamadığını ve nasıl çözdüğünü de eklersen sevinirim :) Senden sonra başkaları da aynı sorunu yaşarsa belki çözüm sağlarsın.
Sayaç diye bir değişken oluşturdum ve bunun değerini 57 olarak belirledi. Sonrasında timertick her çalıştığına sayacı 1 azalttım. Yani timer1.tick içine sayac--; kodunu ekledim. Sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı