C# Udemy kurs önerisi

Kurslar pahalı geliyorsa bir süre bekleyin. Sıklıkla indirime giriyor ve 28-30TL civarlarına düşüyor. Programlama bilginiz hiç yok ise iyi şekilde anlayabilir misiniz bilemem. Umarım anlama konusunda iyisinizdir.
Üsttekini satın almadım ancak aşağıdakinin gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Programlama kısmını da fena olmayan bir şekilde anlatıyor.

Kurslar pahalı geliyorsa bir süre bekleyin. Sıklıkla indirime giriyor ve 28-30TL civarlarına düşüyor. Programlama bilginiz hiç yok ise iyi şekilde anlayabilir misiniz bilemem. Umarım anlama konusunda iyisinizdir.
Üsttekini satın almadım ancak aşağıdakinin gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Programlama kısmını da fena olmayan bir şekilde anlatıyor.

Arkadaşın dediği kursu aldım ben kullandım diyen arkadaşın iyi geceler herkese.

Bunu öğrendiğime çok sevindim şu an.
Bir de Udemy'nin garip bir fiyatlandırması var.
Mesela hesabıma giriş yaptığımda indirim gözükmüyor ancak gizli sekmeden girdiğimde indirim var gibi gözüküyor.
udemyfiyat.png
udemyfiyatgizlisekme.png

Udemy'de kurslar sık sık indirime giriyor. 200-300 liraya kurs almayın mutlaka indirime giriyorlar. Gizli sekme, yeni hesap vs. gibi kurnazlıklar işe yarıyor olabilir denemedim, genelde indirim döneminde alıyorum 30 lira civarına geliyor her kurs.

Eğer amacınız Unity ile oyun geliştirmeyi öğrenmek ise ilk aşamada C#'ı derinlemesine öğrenmenize gerek yok. Unity öğrenirken C# öğrenmek daha mantıklı olacaktır çünkü birbiri ile çakışan şeyler var. C#'ı detaylı öğrenip Unity'ye geçerseniz "Eee, bunu C#'ta böyle yapmıyorduk Unity'de niye böyle?" diyebileceğiniz birçok şey var. Çünkü Unity oyunu motoru ve birçok şeyi kendi yöntemi ile hallediyor, C#'ı sadece o oyun motorunu yönetmek için kullanıyorsunuz, C# ile sıfırdan detaylı bir şey yapmıyorsunuz Unity ile oyun geliştirirken, genellikle sadece Unity'ye şunu şöyle yap bunu böyle yap diyorsunuz. Bu nedenle amacınız oyun geliştirmeyi öğrenmek ise direkt olarak Unity ile başlamak daha mantıklı.

Tabi bu söylediklerim temel kullanım için geçerli. Yoksa C# çok güçlü ve dil ve iyi bilmek Unity'yi de çok daha etkili kullanıp Unity'ye yeni özellikler eklemenizi sağlar. Yeni başlayan oyun geliştirmeyi öğrenmek isteyen biri için ön koşul değil, bunu anlatmaya çalışıyorum. C#'ı iyi derecede bilmeden de Unity ile oyun geliştirebilirsiniz.

Çok uzattım ama özetle şunu söyleyim. C# çok geniş kapsamlı çok güçlü bir dil. Unity böyle bir dili programlama dili olarak tercih ederek oyun motorunu daha esnek bir hale getirmeyi hedeflemiş. Başlangıçta bu kadar detaylı bir dili komple öğrenmenize hiç gerek yok. Diğer oyun motorları çok daha basit diller kullanıyorlar. Bu dilleri oturup ayrıca öğrenmiyor insanlar. GameMaker kullanmak için önce oturup GML öğrenmiyor kimse, zaten oyun motorunun kendi dilini oyun geliştirirken öğreniyorsunuz. Unity'ye de yeni başlayan biri bu şekilde bakmalı bence C#'a. Oturup sıfırdan C# öğreneyim sonra Unity'ye geçeyim derseniz muhtemelen sıkılır bırakırsınız.

Son düzenleme:
Udemy'de kurslar sık sık indirime giriyor. 200-300 liraya kurs almayın mutlaka indirime giriyorlar. Gizli sekme, yeni hesap vs. gibi kurnazlıklar işe yarıyor olabilir denemedim, genelde indirim döneminde alıyorum 30 lira civarına geliyor her kurs.

Eğer amacınız Unity ile oyun geliştirmeyi öğrenmek ise ilk aşamada C#'ı derinlemesine öğrenmenize gerek yok. Unity öğrenirken C# öğrenmek daha mantıklı olacaktır çünkü birbiri ile çakışan şeyler var. C#'ı detaylı öğrenip Unity'ye geçerseniz "eee, bunu C#'ta böyle yapmıyorduk Unity'de niye böyle?" diyebileceğiniz birçok şey var. Çünkü Unity oyunu motoru ve birçok şeyi kendi yöntemi ile hallediyor, C#'ı sadece o oyun motorunu yönetmek için kullanıyorsunuz, C# ile sıfırdan detaylı bir şey yapmıyorsunuz Unity ile oyun geliştirirken, genellikle sadece Unity'ye şunu şöyle yap bunu böyle yap diyorsunuz. Bu nedenle amacınız oyun geliştirmeyi öğrenmek ise direkt olarak Unity ile başlamak daha mantıklı.

Tabi bu söylediklerim temel kullanım için geçerli. Yoksa C# çok güçlü ve dil ve iyi bilmek Unity'yi de çok daha etkili kullanıp Unity'ye yeni özellikler eklemenizi sağlar. Yeni başlayan oyun geliştirmeyi öğrenmek isteyen biri için ön koşul değil, bunu anlatmaya çalışıyorum. C#'ı iyi derecede bilmeden de Unity ile oyun geliştirebilirsiniz.

Çok uzattım ama özetle şunu söyleyim. C# çok geniş kapsamlı çok güçlü bir dil. Unity böyle bir dili programlama dili olarak tercih ederek oyun motorunu daha esnek bir hale getirmeyi hedeflemiş. Başlangıçta bu kadar detaylı bir dili komple öğrenmenize hiç gerek yok. Diğer oyun motorları çok daha basit diller kullanıyorlar. Bu dilleri oturup ayrıca öğrenmiyor insanlar. Gamemaker kullanmak için önce oturup gml öğrenmiyor kimse, zaten oyun motorunun kendi dilini oyun geliştirirken öğreniyorsunuz. Unity'ye de yeni başlayan biri bu şekilde bakmalı bence C#'a. Oturup sıfırdan C# öğreneyim sonra Unity'ye geçeyim derseniz muhtemelen sıkılır bırakırsınız.

Arkadaşın dediği Unity'i aldım ve gayet yeterli şekilde yeni ve açıklayıcı. Sizinde tavsiyenizi göz ardı etmeyeceğim, yeni sekmeye girince eğer kendi hesabıma geçince yine aynı fiyat oluyor. İndirime girince güzel bir Unity kursuda satın alacağım. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı