Çözüldü C# uygulama kendi konumundaki dosyayı görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darknesspow

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar canım sıkıldı, öyle bir program yapayım dedim de başlar başlamaz hata aldım. Program oyun başlatıcısı nasıl? Yani CS1.6 mesela exe ile açılmaz BAT dosyası kullanılması gerek, ben onun yerine direkt buradan yaptım fakat uygulamamı oyunun konumuna atmama rağmen dosyayı görmüyor. Yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    220,1 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    104,4 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    291,9 KB · Görüntüleme: 30
Çözüm
Ona BAT dosyası kullanmak demeyelim de exe'ye dışarıdan argüman vererek farklı aksiyonlar yapmasını sağlamak diyelim. Keza bir bilgi vereyim C#'da Main Method'undaki args array parametresinin ne olduğunu biliyor musun? Uygulamalarda dışarıdan parametre almaya yarıyor. İşte CS exe'sine verdiğin o ekstra parametreleri kendi uygulamana verirsen o args dizisinin içi dolacaktır, sen de bunları okuyarak istediğin manevrayı yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi bilgi kısmını bir kenera bırakalım. .Net Framework'ün hata penceresi bize pek bilgi vermiyor, programı visual studio'da debug modda çalıştırıp fırlatılan hatanın tipini ve ayrıntılarını yazabilir misin?
Ayrıca Proceses Start'a verdiğin stringdeki START komutunun gerekli olduğunu sanmıyorum, onu silip sadece hl.exe olarak deneyebilir misin?
1666397092741.png

Böyle dene:
1666397808806.png
Ona BAT dosyası kullanmak demeyelim de exe'ye dışarıdan argüman vererek farklı aksiyonlar yapmasını sağlamak diyelim. Keza bir bilgi vereyim C#'da Main Method'undaki args array parametresinin ne olduğunu biliyor musun? Uygulamalarda dışarıdan parametre almaya yarıyor. İşte CS exe'sine verdiğin o ekstra parametreleri kendi uygulamana verirsen o args dizisinin içi dolacaktır, sen de bunları okuyarak istediğin manevrayı yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şimdi bilgi kısmını bir kenera bırakalım. .Net Framework'ün hata penceresi bize pek bilgi vermiyor, programı visual studio'da debug modda çalıştırıp fırlatılan hatanın tipini ve ayrıntılarını yazabilir misin?
Ayrıca Proceses Start'a verdiğin stringdeki START komutunun gerekli olduğunu sanmıyorum, onu silip sadece hl.exe olarak deneyebilir misin?
1666397092741.png

Böyle dene:
1666397808806.png

Son düzenleme:
Çözüm
Ona BAT dosyası kullanmak demeyelim de Exe'ye dışarıdan argüman vererek farklı aksiyonlar yapmasını sağlamak diyelim. Keza bir bilgi vereyim C#'da main method'undaki args array parametresinin ne olduğunu biliyor musun? Uygulamalarda dışarıdan parametre almaya yarıyor. İşte CS Exe'sine verdiğin o ekstra parametreleri kendi uygulamana verirsen o args dizisinin içi dolacaktır, sen de bunları okuyarak istediğin manevrayı yapabilirsin.

Şimdi bilgi kısmını bir kenera bırakalım. .Net Framework'ün hata penceresi bize pek bilgi vermiyor, programı Visual Studio'da Debug modda çalıştırıp fırlatılan hatanın tipini ve ayrıntılarını yazabilir misin?
Ayrıca proceses Start'a verdiğin stringdeki start komutunun gerekli olduğunu sanmıyorum, onu silip sadece hl.exe olarak deneyebilir misin?
Eki Görüntüle 1550301
Böyle dene:
Eki Görüntüle 1550303

Sorun dosyanın ismini "start hl.exe" olarak alıyormuş senin dediğin gibi start komutunu yazmadan denedim ve şu an çalışıyor. Çok teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı