C++ ve Java Dilleri Aynı Aynı Öğrenilebilir mi?

Sizden bir tavsiye istiyorum. Ben Unity C# alanında baya kendimi geliştirdim fakat bunla sınırlı kalmak istemiyorum, yanında bir de C++ alanında geliştirmek istiyorum kendimi ancak yazın aşırı boş zamanım var. Yani her saniyemi kodlamaya ayırabilirim, C++ tüm dillerin temeli bildiğim kadarı ile ancak bu boş zamanımın tamamını C++ ile geçirmek istemiyorum, yanında bir de Java öğrensem nasıl olur sizce olur mu?

Kısaca: Yazın aşırı boş zamanım var, iki dili aynı anda öğrenebilir miyim sizce?
Ama ağırlık verdiğim dil C++ olacak.

Bir de bu diller birbirine benziyor benim gördüğüm kadarı ile C#'ta da if else sistemi vardı, Java'da da var. C++'ta da. Tabii bu çok temel bir sistem tüm kodlama dillerinde vardır bu if else ama ben zorluk çekmem diye tahmin ediyorum ama siz C++ veya Java ile ilgilenenler daha iyi bilirsiniz.
Değişkenler de gördüğüm kadarı ile aynı.

Bir de zaten C# ile ilgilendiğim için temelim var, yorum yazarken bunu göz önünde bulundurarak yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı