C ve Python'dan sonra ne yapılabilir?

hitsizler

Centipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu iki dersi bitirdim. Proje mi yapmalıyım yoksa yeni bir dil daha mı öğrenmeliyim? Başka bir öneriniz varsa söyleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dilleri kullanmayıp boş boş video izlemekle öğrenmiş olmuyorsunuz. Bu iki dersi bitirdim cümlesi de saçmalıktan ibaret. Diller amaç değil araçtır. Programlamayı öğren dilleri değil.

Fazla dil öğrenmenin bir espirisi yok, bir dilde yeterince uzmanlaşırsan zaten diğer dilleri kolayca çözersin. Senin yerinde olsam yeni dil öğrenmekle uğraşmazdım.

@qelos ve @eth çok güzel özetlemişler. Ticari amaçlarla yapılmış eğitim videoları sizlere, anlatıcının anladığı şekilde ve anlattığı kadarıyla bilirsiniz. Oturup üstüne bir şey katmadığınız sürece yazılımın "y"sini bilmeyen elemandan farkınız nedir siz söyleyin.

Oturun ezber düzen dışında öğrenmeye çalışarak deneme yanılma yapın.
Oturun C# ta const int rakam = 0; neden const yazılmış? "const" kelimesini silersem ne olur?
Oturun Python'da while döngüsüyle yapılan algoritmayı (yapılamaz olsa dahi) for döngüsü kullanarak yapmaya çalışın.

Kısaca.
Uğraşın, uğraşın, uğraşın.

Onlarca saatlik iceriklerden bahsediyoruz. Bu kadar zamana sahip olmak icin ben dahil bir cok insan maasindan vazgecebilir. O yuzden bu videolarin sana ne kattigini dusunmelisin. Bununla beraber neden cogu senior developer'in video degil, dokumantasyon veya pratikle egitim tavsiye ettigini anlayabilirsin.

Senin soruna gelicek olursak, senin ne yapmak istedigin onemli burada. Programlamaya neden basliyorsun ve nereye gelmeyi hedefliyorsun? Bu bilgiler isiginda daha iyi tavsiyeler verebiliriz.

Ben biraz tecrubesi olanlara genelde github'da ilgilendigi dilde yazilmis open source projelere contributor olmalarini oneriyorum. Bu sayede bir tasla 3 kus vurulmus oluyor.
1- Programlama pratigi/ogrenme
2- Projeye bagli olarak, kodlama standartlarina hakim olma
3- Guzel bir portfolyo

Aktif bir github profili beni ve bir cok yazilimciyi olumu etkileyen seylerdendir.

Onlarca saatlik iceriklerden bahsediyoruz. Bu kadar zamana sahip olmak icin ben dahil bir cok insan maasindan vazgecebilir. O yuzden bu videolarin sana ne kattigini dusunmelisin. Bununla beraber neden cogu senior developer'in video degil, dokumantasyon veya pratikle egitim tavsiye ettigini anlayabilirsin.

Senin soruna gelicek olursak, senin ne yapmak istedigin onemli burada. Programlamaya neden basliyorsun ve nereye gelmeyi hedefliyorsun? Bu bilgiler isiginda daha iyi tavsiyeler verebiliriz.

Ben biraz tecrubesi olanlara genelde github'da ilgilendigi dilde yazilmis open source projelere contributor olmalarini oneriyorum. Bu sayede bir tasla 3 kus vurulmus oluyor.
1- Programlama pratigi/ogrenme
2- Projeye bagli olarak, kodlama standartlarina hakim olma
3- Guzel bir portfolyo

Aktif bir github profili beni ve bir cok yazilimciyi olumu etkileyen seylerdendir.
Lise 1 öğrencisiyim bu derslere başlayalı 2-3 ay oldu amacım yurtdışına beyin göçü yapmak. Belki bir yazılım mühendisi belki bir siber güvenlik uzmanı bunların çok farklı şeyler olduğunu biliyorum ama siber güvenliği hobi olarak yapabilirim asıl amacım bu konuda ilerlemek. Herkes videoların bir işe yaramayacağını proje yapmam gerektiğini falan söylüyorlar ama bunları nasıl yapabileceğimi söylemiyorlar örneğin bir kodu nasıl uygulamaya dönüştürebilirim yada nasıl tuş eklerim. Bir lise matematik öğretmeninin bir ilkokul çocuğuna azar çekmesi ile aynı şey. Bana nasıl yapılacağını anlatın yapmazsam en çok hakarete layık kişi ben olayım. Genel olarak söylüyorum.
@qelos ve @eth çok güzel özetlemişler. Ticari amaçlarla yapılmış eğitim videoları sizlere, anlatıcının anladığı şekilde ve anlattığı kadarıyla bilirsiniz. Oturup üstüne bir şey katmadığınız sürece yazılımın "y"sini bilmeyen elemandan farkınız nedir siz söyleyin.

Oturun C# ta const int rakam = 0; neden const yazılmış? "const" kelimesini silersem ne olur?
Oturun Python'da while döngüsüyle yapılan algoritmayı (yapılamaz olsa dahi) for döngüsü kullanarak yapmaya çalışın.

Kısaca.
Üstüne biraz bir şey katmak derken misal örnek verir misin? yada kaynak.

Son düzenleme:

Python için şöyle bırakayım.

Biraz bir şey katmak derken misal örnek verir misin?

Veya bunları da geçeyim yine Python için bir örnek vereyim. İzlediğin eğitimi bilmiyorum hiç görmedim ve kullanmadım da. Eğitimde yazılan kodları sınıf kullanarak yazmayı deneyebilirsin,
Mesela bunun ya da bunun gibi basit uygulamalar yapabilirsin. Masaüstü uygulama yapmak istemiyorum diyorsan kendini mobil üzerine vererek (üstüne koymak burada devreye giriyor tabii) kivy modülünü araştırabilirsin...

Üstüne koymak: Sana verilenle yetinmeyip araştırmaya koyulmak

Peki basit bir saat yada sayaç yaptım diyelim bunu bir ekranda şekil vermek yani nasıl desem bilemedim. Bir ara yüz üzerinde gösterebilmek için bir uygulama yada eğitim var mı?

Veya bunları da geçeyim yine Python için bir örnek vereyim. İzlediğin eğitimi bilmiyorum hiç görmedim ve kullanmadım da. Eğitimde yazılan kodları sınıf kullanarak yazmayı deneyebilirsin,
Mesela bunun ya da bunun gibi basit uygulamalar yapabilirsin. Masaüstü uygulama yapmak istemiyorum diyorsan kendini mobil üzerine vererek (üstüne koymak burada devreye giriyor tabii) kivy modülünü araştırabilirsin...

Peki basit bir saat yada sayaç yaptım diyelim bunu bir ekranda şekil vermek yani nasıl desem bilemedim. Bir ara yüz üzerinde gösterebilmek için bir uygulama yada eğitim var mı?

Kısaca.
Bende HTML'de denedim.

HTML:
<h1>merhaba</h6>

Üstteki yazdığım yazı da ise h1 çıkıyor. Garip ama oluyor.

Geri
Yukarı